eReport.sk
Najprv kresťan dnes liberál!
Alojz Hlina. Foto: tasr

Čo Hlina stavia v bratislavských lesoch? Takéto „poklady“ našiel pod zemou!


Podnikateľ a exkádehák Alojz Hlina nelení. Síce už nepôsobí vo veľkej politike, no naďalej sa vyjadruje k aktuálnym spoločenským otázkam. Podobne aktívny je aj v podnikaní. Ako zakladateľ viacerých pohostinstiev sa rozhodol rozšíriť svoj zásah v gastrobisnise. Už niekoľko týždňov tak usilovne stavia, a to rovno v jednej z najfrekventovanejších rekreačných oblastí hlavného mesta. Kurióznym je, že Hlina v hline našiel naozaj zaujímavé „poklady“. O čo ide?

Kritici ho nazývajú „krčmárom“ a dokonca ho pred rokmi vtedajší smerák Anton Martvoň obvinil, že vo svojich podnikoch nalieva neplnoletým. Pravdou ale je, že Hlinovi sa v gastrosektore darí a rozhodol sa svoje portfólio reštaurácii rozšíriť o projekt priamo v bratislavskej Železnej studničke.

Veľké plány

Donedávna v obľúbenej rekreačnej destinácii Bratislavčanov ste sa mohli občerstviť len v skromnom bufete. Onedlho ale v tejto lokalite vyrastie reštaurácia a dokonca aj tzv. Labutí pavilón, ktorý v tejto oblasti stál do začiatku 70. rokov minulého storočia. Súčasťou projektu bývalého šéfa KDH bude aj tanečný parket.

Vedľa bufeta sa tak už pilne pracuje a kope sa tak jama pre budúce základy podniku. Hlina sa s pracovným postupom intenzívne zveruje aj verejnosti na sociálnych sieťach. So statusov tak vyplýva, že útroby lukratívneho pozemku skrývajú nejedno prekvapenie.

Viac o bývalom šéfovi KDH tu:

  1. Podcast Zhruba s Palčim
  2. Alojz Hlina
  3. Najprv kresťan dnes liberál!

Tehly, kly či víno?

Ako prezradil pre eReport v zemi našiel už niekoľko historických tehál. Tie zrejme pochádzajú z múrov kúpeľov, ktoré tam v minulosti stáli. Hlina dokonca vyzval ľudí, ktorí majú ako zberatelia o nález záujem, že si po ne môžu pokojne dôjsť. „Mám pocit, že si po ne nejakí ľudia už došli. neboli úplne voľne prístupné, ale keď sa niekto ohlásil, pokojne si ich mohol zobrať. Stále tam tie tehly sú,“ opísal Hlina.

Bývalý šéf kresťanských demokratov taktiež spomenul, že v pivniciach spomínaných Ferdinandových kúpeľov podľa legendy mali byť ukrýté fľaše s vínom, tie sa pri búraní stavby nenašli ani počas minulého režimu. „Sme tak v jednej tretine, tak možno ešte niečo nájdeme. Zatiaľ ale žiadne víno, koňak a ani mamutie kly sme nenašli,“ zavtipkoval Hlina. Zmienku o mamutovi utrúsil práve preto, že pod statusom o výstavbe na Železnej studničke jeden z komentujúcich napísal, že ako paleontológ našiel neďaleko práve mamutie kly.

Modrý íl

Ďalším nálezom je tzv. modrý íl. Ten sa v kozmetike používa v rôznych skrášľovacích prípravkoch. „Matka príroda si to takto pekne naukladala- navrch hlina, potom vrstva modrého ílu a nakoniec štrk. Keď som si „googlil“ modrý íl, tak som zistil, že takú 150 ml nádobku modrého ílu predávajú za 6 eur, používa sa na pleť,“ zauvažoval Hlina.

Opýtali sme sa ho, či samotný íl nepreklepne analýzou u profesionálov. „Za tú námahu by to možno stálo, že to dáme na rozbor, že čo v tom modrom íle je. Čo sa týka využitia tak uvidíme,“ dodal Hlina.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo Hlina stavia v bratislavských lesoch? Takéto „poklady“ našiel pod zemou!

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne