eReport.sk
Podcast Zhruba s Palčim
Podcast Zhruba s Palčim. Foto: eReport

PODCAST Zhruba s Palčim: Hlina úprimný ako nikdy, šokuje príhodou o Matovičovi: Takýto je v skutočnosti!


Takto ho nepoznáte! Exšéf KDH Alojz Hlina ako hosť v novej časti netradičného podcastu Zhruba s Palčim. Nezáväzný pokec redaktor Pavel Knapko tentokrát viedol s bývalým šéfom kresťanských demokratov. Ten napríklad prezradil, že zamladi na Orave začínal ako vykupovač dobytku a priznal, ako stretol svoju nežnú polovičku, ktorá z neho teda nebola dvakrát nadšená. Hlina sa dokonca vrátil k momentu, keď si prvýkrát uvedomil, že s Igorom Matovičom nie je všetko v poriadku. A prečo známy konzervatívec miluje kultový filmový erotický triler?

Kovboj z Oravy

Hlina, ktorý je rodák z Oravy prezradil, že zamladi v časoch socializmu si vyskúšal vcelku netradičný džob. „Rok som vykupoval dobytok na Orave. To som bol šarža. Položartom a polovážne sa hovorilo, že najdôležitejší človek na Orave je okresný tajomník a vykupovač. Bola to naozaj zaujímavá práca, pretože sme chodili vykupovať po dedinách. Na Orave v každom dvore bola krava alebo býk. Bol som v silnom kontakte s ľuďmi a celkom ma to aj bavilo,“ opísal netradičný džob Hlina.

Cigareta z päťstokorunáčky

Zároveň ale prekvapil a dodal, že to bola robota, pri ktorej sa dalo dobre, ale aj zle skončiť. „Vykupovača predo mnou zavreli. Zavreli ho preto, lebo v jednom hoteli v Tvrdošíne fajčil päťstokorunáčky. Od dobroty nevedel, čo robiť. Niektorí ľudia sa aj čudovali, prečo idem preč z takej roboty. Pri takej práci máte do roka dom, no ja som chcel ísť do školy,“ zaspomínal Hlina.

Alojz Hlina bol hosťom podcastu Zhruba s Palčim. – Foto: eReport

Láska na… druhý pohľad

Hlina je naozaj aktívny na svojom profile na sociálnej sieti a často hlavným motívom jeho statusov je aj jeho manželka Martina. Na prvý pohľad by sa zdalo, že si obaja padli do oka a všetko išlo ako po masle. Opak je pravdou. Keď sa ich cesty prvýkrát pretli, nebolo to až také ružové. „Hrozne som jej liezol na nervy. To mi potom aj povedala. Bol som povestný bordelár a veľa som fajčil. Fajčil som naozaj jednu od druhej,“ priznal nečakane úprimný Hlina.

Keď mu trhne hlavou

Bývalý kádehák je síce konzervatívec, no zrejme by si napríklad s Annou Záborskou, ktorá sa tiež radí do ultra konzervatívneho poslaneckého krídla parlamentu, veľmi nepokecal. Hlinov obľúbený film, ako prezradil, je ikonický erotický triler z 80. rokov 9 a 1/2 týždňa. „Aby si ľudia hneď nemysleli, že konzervatívci sú nejakí suchopárni. viete, ja tomu hovorím tak… žena je dielom stvoriteľa. Niekedy vám trhne hlavou. Idete po ceste a zrazu uvidíte peknú ženu, dielo stvoriteľa a trhne vám hlavou. Pozriete sa a pritom sa nechcete. Je to ale úplne neškodné pozretie. Vy si ako keby uctíte dielo stvoriteľa,“ ozrejmuje svoje občasné „trhnutia“ Hlina. A robí to aj po boku manželky? „No to si musím dať pozor…hm, snáď som nepovedal moc veľa,“ zamyslel sa nad vlastnými slovami.

Alojz Hlina – Foto: tasr

Pravda o karavane

Alojz Hlina je okrem iného aj tajnostkár. Vo viacerých médiách otvoril zaujímavú tému, ktorá sa týka nedávno rezignovaného premiéra Igora Matoviča. V čase, keď ešte o premiérskom kresle mohol len snívať, spolu s Hlinom absolvovali politické turné po Slovensku. Pre Startitup prezradil, že v karavane, v ktorom prespávali počas cesty, prvýkrát pochopil, čo je Matovič za človeka. Ďalej ale túto myšlienku už nerozvinul. V podcaste eReport teda padla aj očakávaná otázka: Čo sa v karavane vlastne stalo? „Sú na to seriózne výskumy. Bola to štúdia, ktorá hovorila, že auto otvára osobnosť. Uzavretý priestor auta ukazuje…vlastne potrebujete menej pozorovaní zistiť charakter toho človeka,“ osvetlil Hlina. Na otázku či práve v tomto uzatvorenom priestore karavanu sa prejavil samotný Matovič, Hlina stručne odpovedal: „Áno,“

Hlina v minulosti pre Denník N prezradil, že na tomto spoločnom výjazde navštívili aj známe rómske sídlisko Lunik IX. Práve tam sa okolo nich zbehla skupina ľudí a Matovič im začal slubovať, kde všade sa naťahá elektrina, s ktorou mali obyvatelia problém. Plané sľuby mu Hlina mal vyčítať. Práve tento moment súvisí podľa exšéfa KDH aj so situáciou v karavane. „Zarazil ma ten cynizmus. Nejakým spôsobom k politike aj patrí, ale…dá sa žiť, neakceptovať, alebo nebyť ťahúňom toho. Mne sa to bridí, asi aj preto som neúspešný politik. Tí politici tam chodili a hovorili Rómom, chudákom, že tam káble, tam ich zapnú…ako to môžu hovoriť,“ rozhorčene dodal Hlina.

Hlinove ekopatálie

Práve Hlina sa v poslednom čase viditeľnejšie angažuje aj v rôznych ekologických iniciatívach. Prezradil, že je z tej generácie, ktorej ešte do vienka nebola vložená citlivosť na zelené témy a ekologické zmýšľanie. Priznal, že na zelené témy a separovanie nezabúda aj vďaka svojim dcéram. Tie ho „buzerujú“ za každý použitý mikroténový sáčok. „Deti, ony sa normálne so mnou potom nerozprávajú. Mám rád jablká, nemôžem si ich dať do sáčku. Musím ich mať voľne uložené. Potom sú komplikácie, ako tam nalepíte tú cenovku. Pripadáte si, ako nejaký zlodej, keď vyložíte štyri jablká na pás, ale cenovku máte len na jednej. Sú tam, povedzme si, s tým určité praktické problémy,“ osvetlil ekopatálie v rodine Hlinovcov bývalý šéf kádehákov.

„“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PODCAST Zhruba s Palčim: Hlina úprimný ako nikdy, šokuje príhodou o Matovičovi: Takýto je v skutočnosti!

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne