eReport.sk
Sklamaný minister Budaj
Ján Budaj, foto: tasr

Sklamaný minister Budaj: Poslanci nevyužili príležitosť zaviesť dôležitú reformu!

Sklamaný minister Budaj. Poslanci Národnej rady (NR) SR nevyužili príležitosť zaviesť komplexnú reformu krajinného plánovania, ktorá by pomohla pripraviť Slovensko na negatívne dosahy klimatickej zmeny a zároveň by zachovala jej prirodzený ráz.

Sklamaný minister Budaj

V reakcii na neschválenie návrhu zákona to uviedol dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj. Pripomenul, že reforma je súčasťou programového vyhlásenia vlády a tiež plánu obnovy.

„Poslanci nevyužili príležitosť zaviesť dôležitú reformu“

Využívanie a rozvoj územia potrebuje podľa Ministerstva životného prostredia SR jasné pravidlá, zohľadňujúce obmedzenia a riziká, vyplývajúce zo situácie prírodných prvkov krajiny. Tento zákon je súčasťou reformy stavebných a územnoplánovacích zákonov,“ uviedol rezort v stanovisku, ktoré poskytlo oddelenie komunikácie.

Návrh poslanci neposunuli do druhého čítania, ďalší zákon rovnako neprešiel

Nový zákon o krajinnom plánovaní poslanci NR SR vo štvrtok neposunuli do druhého čítania. Zámerom návrhu bolo zvýšiť a zlepšiť ochranu krajiny. Pomôcť mal pripravovať Slovensko na negatívny dosah klimatickej zmeny. Krajinný plán mal byť podkladom pre územné plány miest a obcí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Bláznivý Apríl?
  3. Slovenská vláda stratila dôstojnosť
  4. Pomsta z Ruska?

Neprešiel dôležitý zákon! Je veľký problém, že poslanci Národnej rady (NR) SR neposunuli do druhého čítania novelu zákona o konkurze a reštrukturalizácii. Skonštatoval to dočasne poverený premiér Eduard Heger s tým, že zmeny sú naviazané na plán obnovy. Vyzval preto poslancov, aby k takýmto zákonom pristupovali zodpovedne, keďže sú na ne naviazané veľké finančné prostriedky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sklamaný minister Budaj: Poslanci nevyužili príležitosť zaviesť dôležitú reformu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti