eReport.sk
Kňaz Štefan Mordel napísal šéfovi KDH Milanovi Majerskému otvorený list, v ktorom mu veru poriadne "naložil". Zdroj: screenshot video youtube.com

Cirkevný sudca a kňaz na dôchodku Štefan Mordel poslal Majerskému poriadne pikantný list. Jeho odkaz doslova šokuje

Slovensko v súčasnosti žije povolebnými rokovaniami o zložení novej vlády. Predseda strany Smer-SSD Robert Fico sa usiluje zložiť vládu, ktorá bude nielen čo najlepšia pre Slovensko ale aj najstabilnejšia na nasledujúce štyri roky. Zatiaľ to vyzerá na trojkoalíciu Smer-SSD – Hlas-SD – SNS, pretože KDH sa vyjadrilo, že so Smerom-SSD do vlády nepôjde.

Vďaka Bohu progresívci vo voľbách nevyhrali

Smer-SSD ako partnera vo vláde odmieta najmä šéf hnutia Milan Majerský s odôvodnením, že nejsť s Robertom Ficom do vlády sľúbili svojím voličom ešte pred voľbami. Teraz, po nich, je však situácia iná, pretože za účasť vo vláde, ktorú skladá Robert Fico sú aj mnohí voliči KDH. Možnosť ísť do potenciálnej vlády vedenej Progresívnym Slovensko sa však voličom KDH nepáči azda ešte viac. Medzi nespokojných kresťanov patrí aj kňaz na dôchodku Štefan Mordel, ktorý napísal otvorený list samotnému predsedovi kresťanských demokratov Milovi Majerskému. Zverejnila ho na svojom profile členka Život-Národná strana Darina Mosná. „Napriek tomu, že ste vyštudovali katolícku teológiu, napriek tomu sa neviete rozhodnúť, ktorou cestou povediete Slovensko?“ pýta sa v liste šéfa KDH cirkevný sudca a duchovný otec Štefan Mordel, ktorý v liste reaguje na to, že sa Majerský predbežne rozhodol ísť do opozície.

Pán predseda Majerský! To naozaj uvažujete, žeby ste sa mohli spriahnuť s Progresívnym Slovenskom a uvaliť na náš národ tak veľké nebezpečenstvo?

Štefan Mordel, cirkevný sudca a duchovný otec na dôchodku

Predpokladám, že vám víťaz volieb pán Robert Fico ponúkol účasť vo vláde, ktorú ste zrejme odmietli. Ale veľmi rád by som sa mýlil, lebo do podrobnosti zákulisia nevidím. Ale už samotná správa, že ste sa rozhodli ísť do opozície, ma veľmi znepokojila, lebo tým ste sa zaradili do druhého, čiže opozičného tábora vedľa Progresívneho Slovenska, ktoré sa ale veľmi snaží dostať sa na Slovensku k moci, hoci vďaka Bohu, nezískalo vo voľbách svoje vytúžené prvenstvo,“ konštatuje Mordel a dodáva, že prvenstvo získala Slovenská sociálna demokracia, čomu sa zo srdca teší. „Som však veľmi znepokojený vajataním vedenia KDH a vytvára dojem, že sa nevie zorientovať v súčasnom ideovom chaose a zmätku,“ prízvukuje kňaz, podľa ktorého je tu na jednej strane tradičný pohľad na život a svet budovaný na grécko-rímskej filozofii a židovsko-kresťanskej kultúre, a na druhej strane modernistický budovaný na marxistickej ideológii.

Smer chce sociálnu spravodlivosť pre všetkých

Chcem zdôrazniť, že najnovšia podoba marxizmu je kultúrny marxizmus, ktorý sa však veľmi agresívne prejavuje tzv. kultúrnou revolúciou. Tento neomarxizmus je veľmi vážnym nebezpečenstvom nielen pre našu krajinu, ale aj pre celý svet. U nás novopečená strana PS vo voľbách dostala mimoriadne veľký počet hlasov. Ich agresívna predvolebná kampaň priniesla svoje otrávené ovocie. Slovensko je vo vážnom nebezpečenstve, ak sa ocitne v ich osídlach a moci, ktorú na seba prevezme,“ upozorňuje a zároveň varuje kňaz Modrel. „Pán predseda Majerský! To naozaj uvažujete, žeby ste sa mohli spriahnuť s touto stranou a uvaliť na náš národ tak veľké nebezpečenstvo? Nečítali ste ich predvolebný program a nič neviete o Agende 2030, ktorý je programom svetových a zvlášť amerických globalistov na ovládanie sveta? Naozaj nič o tom neviete?“ kladie kňaz šéfovi KDH závažné otázky.

Slovensko je vo vážnom nebezpečenstve, ak sa ocitne v osídlach a moci, ktorú na seba PS prevezme.

Štefan Mordel, cirkevný sudca a duchovný otec na dôchodku

To naozaj by sme sa mali vybrať na cestu s „progresívcami“, ktorí nás povedú ku „svetlým zajtrajškom“? Veď tento progresivizmus, ktorý je súčasťou neomarxistickej filozofie, je systém vyložene ateistický, ktorý popiera nielen existenciu Boha, ale aj prirodzeného poriadku,“ zaťal do živého Štefan Mordel a vzápätí ponúka porovnanie, ako obrovské rozdiely sú vo volebných programoch Smeru-SSD a Progresívneho Slovenska. „Smer-SSD chce sociálnu spravodlivosť pre všetkých ľudí, nielen pre bohatých, zasadzuje sa za mier na Ukrajine, je proti imigrácii, pretože to ohrozuje našu krajinu, je proti adoptovaniu deti homosexuálov, atď. Toto nie je dobré? Toto nechcú podporiť naši kresťanskí demokrati? Pre mňa je to nepochopiteľné!“ konštatuje kňaz.

František Mikloško je nešťastnou persónou

A z druhej strany, čo ponúkajú vo svojom programe Progresívci? Presný opak toho, čo chce presadzovať Smer-SSD. Čiže oni sú za ožobračovanie chudobných (viď bezmedzné zdražovanie), oni budú podporovať Agendu 30, budú za všetko to, čo Biblia považuje za vážne prečiny voči Bohu i človeku. Za toto by ste sa vy kresťanskí demokrati postavili a podporili, keď pôjdete s nimi do vlády? Absolútne nepochopiteľné!“ nešetrí kritikou kňaz na dôchodku, ktorý sa zároveň pýta, či je KDH ešte naozaj kresťanská strana, keď sa nevie zorientovať v tejto nesmiernej vážnej dobe a poškuľuje po spolupráci s tými najagresívnejšími ateistami, ktorých jedinou túžbou je obrátiť svet naruby. „Viem, že máte aj vnútornú opozíciu. František Mikloško je nešťastnou persónou, o ktorom pochybujem, či má ešte niečo s kresťanstvom spoločné. Mám dojem, že šiel do KDH len preto, aby ho navigoval k liberálnym progresívcom. Vy ste však predseda! Máte svoje právomoci!“ konštatuje Mordel a z celého srdca prosí Majerského, aby sa nedal zmanipulovať.

Related Posts

  1. Mainstream lynčuje
  2. Je neuveriteľné, ako komentuje výsledky volieb otec Michala Šimečku.
  3. Čoho sa boja?

„Postavte sa za hodnoty prirodzeného zákona a ako kresťan aj za kresťanské hodnoty. Ste teraz jazýčkom na váhe, máte možnosť prispieť k stabilite v našom štáte, aby sa stal bezpečným miestom pre rozvíjanie a budovanie nášho spoločenského i duchovného života,“ vyzýva kňaz a cirkevný sudca predsedu KDH. Mordel sa však dotkol aj šéfa Smeru-SSD Roberta Fica: „V poslednej dobe sa stal predmetom neustáleho osočovania a potupovania. Obstál v tomto zápase. Obviňovali ho, chceli za každú cenu odstrániť, ale nepodarilo sa im to. Napokon vyhral voľby a môže zložiť vládu.“ Štefan Mordel pevne dúfa, že Majerský bude statočný, a že ho nezvedie nijaký dar a nezlomí nijaká krivda a rozhodne sa tak, aby to bolo na osoh našej spoločnosti i nášho národa. „Ak sa pridáte ku hlasu pána Fica a budete hovoriť, že ste na Ukrajine za mier a nie za vojnu, že ste proti adopcii deti homo-párov, budete mať množstvo kritikov aj za mnohé iné veci, ktoré sa nebudú páčiť pokrokárom,“ konštatuje duchovný na dôchodku.

Ak sa rozhodnete ísť so Šimečkom, potom napľujete do tváre kresťanom na Slovensku, ale zvlášť tým, ktorí Vám dali vo voľbách svoj hlas.

Štefan Mordel, cirkevný sudca a duchovný otec na dôchodku

Fico je zrelý zostaviť vládu a viesť náš ľud Mordel záverom priznáva, že si sám sebe kladie otázky, prečo sa kardinál Korec pred pár rokmi, keď mala byť voľba prezidenta, jednoznačne postavil za Roberta Fica a odporúčal ľuďom ho voliť? „Videl na tomto človeku kvality, ktoré sme my vtedy ešte nevybadali? Zo svojho pohľadu vnímam, že v posledných rokoch, keď sa sám ocitol v spoločenskej nepriazni, predsa sa nebál, poukazoval na nespravodlivosti pri nútenom očkovaní a zatváraní ľudí do izolácie atď,“ konštatuje Štefan Model a dodáva, že osobne je presvedčený, že Robert Fico je zrelá osobnosť na to, aby mohol zostaviť vládu a viesť náš ľud. „A vy, pán Majerský, napriek tomu, radšej pôjdete do záprahu so Šimečkom, človekom nezrelým a pomýleným, ako so skúseným a vetrom ošľahaným politikom? Ak sa rozhodnete ísť so Šimečkom, potom napľujete do tváre kresťanom na Slovensku, ale zvlášť tým, ktorí Vám dali vo voľbách svoj hlas. Nemusím ani zdôrazňovať, že mnohí, aj z mojej rodiny, volili KDH. Preto dúfam, že ich nesklamete,“ nasmeroval Štefan Mordel na samý záver predsedovi KDH závažný odkaz.

Zdroj: FB / Darina Mosná


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cirkevný sudca a kňaz na dôchodku Štefan Mordel poslal Majerskému poriadne pikantný list. Jeho odkaz doslova šokuje

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre