tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eduard Heger, Roman Mikulec a Igor Matovič, foto:tasr

Chceme spravodlivú demokraciu a nie mafiánsky štát! Oznámil dnes Heger

Prioritou predsedu vlády SR Eduarda Hegera i hnutia OĽANO je zachovať štvorkoalíciu. Dovládnuť v štvorkoalícii považuje za najlepšie politické riešenie aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, SaS trvá na svojej požiadavke, aby líder OĽANO Igor Matovič odišiel z vlády, bez jej splnenia vládu liberáli opustia.

Koaličné strany reagujú na vyhlásenia Borisa Kollára v nedeľňajšej televíznej diskusii TA3. Líder hnutia Sme rodina v nej deklaroval, že by nesúhlasil s menšinovou vládou, ktorá by bola závislá od hlasov poslancov ĽSNS. Ak by to hrozilo, je za predčasné voľby, ktoré sú podľa neho lepším riešením aj ako prípadná úradnícka vláda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke transparent s nápisom Spoločne za vyššie mzdy, aby práca za to stála.
  2. Boris Kollár a Peter Pellegrin
  3. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).


Hoci premiér po piatkovom (22. 7.) stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v rámci riešenia súčasnej koaličnej krízy pripustil rôzne možné scenáre, za prioritu označil jednoznačne zachovanie štvorkoalície. „Len v štvorkoalícii sme schopní presadzovať potrebné reformy a zároveň vytvárať politické zázemie na nerušenú prácu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré pretvárajú mafiánsky štát na spravodlivú demokraciu,“ dodal Heger v sobotu (23. 7.) na sociálnej sieti.

Hnutie OĽANO v pondelkovej reakcii na Kollárove slová zopakovalo záujem dovládnuť v koalícii. Zdôraznilo však zároveň, že sa maximálne sústreďuje na riešenie aktuálnych kríz a naplnenie vládneho programu. „Nemáme čas zaoberať sa osobnými traumami a boliestkami jedného koaličného partnera,“ skonštatovalo.

Predsedníčka strany za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová považuje štvorkoalíciu za najlepšie politické riešenie. Upozorňuje pritom, že spolupráca medzi rezortmi funguje. „Cieľom je štvorkoalícia a uvidíme v septembri,“ uviedla v súvislosti s ďalším možným vývojom.

SaS svoj postoj, autorizovaný na začiatku júla republikovou radou, nemení. „Po tom, ako sme 6. júla opustili koalíciu, sme pripravení podpísať novú koaličnú zmluvu, z ktorej bude vyplývať, že Igor Matovič nebude členom budúcej vlády. Ak sa tak nestane, opúšťajú ministri za SaS k 31. augustu vládu,“ deklarovali liberáli.

Spor vo vláde sa vyostril po tom, ako parlament prelomil veto prezidentky pri tzv. protiinflačnom balíčku z dielne ministra financií. SaS a OĽANO sa následne obviňovali z hlasovania s fašistami. Liberáli prestali chodiť na koaličné rady, vypovedali koaličnú zmluvu a žiadajú prepracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. OĽANO to odmieta. Premiér deklaruje, že počas leta budú v koalícii rokovať, predpokladá, že výsledok bude zrejme známy až v „posledných hodinách“.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chceme spravodlivú demokraciu a nie mafiánsky štát! Oznámil dnes Heger

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku