Zápas NHL Islanders - Chicago, foto:tasr/ap

Chára i Ružička asistovali, víťazná domáca séria Colorada sa skončila

Slovenský obranca Zdeno Chára sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve hokejistov New Yorku Islanders v zámorskej NHL nad Ottawou 4:1. Na gól prihral aj Adam Ružička pri triumfe Calgary na ľade Dallasu 4:3. Pre Cháru (0+4) i Ružičku (2+2) to bol štvrtý bod v sezóne. Už desať zápasov sa do bodovania nezapísal Tomáš Tatar a jeho New Jersey podľahlo doma Torontu vysoko 1:7.

Víťazná séria Colorada na domácom ľade sa zastavila na čísle 18. Útočník Toronta Mitchell Marner skóroval v siedmom zápase za sebou.   Chára asistoval pri víťaznom góle Islanders v 29. minúte, keď jeho nahodenie od mantinelu brankár Anton Forsberg neudržal a Oliver Wahlstrom bekhendom dostal domácich do vedenia 2:1. Mathew Barzal a Adam Pelech potom poistili dva body pred „ostrovanov“. Brankár Iľja Sorokin prispel k výhre 26 zákrokmi. Inkasoval len v druhej minúte z hokejky Nicka Holdena, potom “zatiahol roletu”. “Bol opäť skvelý. V celej sezóne je našou veľkou oporou,” povedal pre nhl.com na adresu ruského brankára Scott Mayfield, ktorý zaznamenal dve asistencie.

Chára v dueli proti svojmu niekdajšiemu klubu strávil na ľade 18:29 min, mal dve strely i plusový bod. Slovenský obranca nastúpil na svoj 1643. zápas v NHL, na lídra spomedzi obrancov v histórii Chrisa Cheliosa stráca už len osem duelov. Do zostavy domácich sa po zranení prvýkrát od 15. novembra vrátil obranca Ryan Pulock. “Som rád, že je späť. Po jedenásťtýždňovej pauze je normálne, že hráč je trochu ‘hrdzavý’, ale Ryan to zvládol výborne,” dodal pre klubový web tréner “ostrovanov” Barry Trotz.