eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Chaos v slovenských opatreniach si všimol už aj francúzsky denník: Sputnik V bol fiaskom!

Vládny chaos v protipandemických opatreniach, rovnako ako ich nelogickú chronológiu si už všímajú aj v zahraničí. Francúzsky denník Liberation píše o tom, že naše opatrenia sa v niektorých uvoľňujú aj napriek tomu, že kvôli nezvládnutej tretej vlne slovenské čísla nakazených rastú najrýchlejšie na svete.

Denník kritizuje hlavne udalosti a kroky okolo vakcíny Sputnik V, chaos okolo celoplošného testovania a nekonzistentnú komunikáciu. Ako jej príklad uvádzajú nedávne vyjadrenie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), ktorý sa vyjadril, že „otvorenie obchodov je z epidemiologického hľadiska riskantné opatrenie, no má za cieľ hlavne upokojiť ľudí“. Mnohé opatrenia sú teda viac marketingového charakteru a nie sú z epidemiologického hľadiska logické.

Matovičove fiasko so Sputnikom V

Jednou z explicitne spomenutých káuz tejto vlády je kauza v súvislosti s ruskou vakcínou Sputnik V. Redakcia Liberation si všimla tlačovú besedu vtedajšieho premiéra a dnešného ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na letisku v čase, keď bola vakcína dovezená na Slovensko. Komunikácia okolo vakcíny, Matovičova osobná angažovanosť a konečne fiasko vakcinácie touto vakcínou považuje denník dokonca za dôvody neskoršieho Matovičovho konca v kresle premiéra.

Francúzske média označili Matovičovu kauzu „Sputnik“ za fiasko – Foto: tasr

Celoplošné testovanie nebolo úspešné

Aj napriek disciplíne Slovákov počas celoplošného testovanie nebolo toto opatrenie úspešné a nebolo schopné zastaviť pandémiu. Veľký dôraz na testovanie naviac podľa denníka mal byť jedným z dôvodov dnešnej nedostatočnej zaočkovanosti obyvateľstva. Denník si čiastočne kopol aj do finančnej motivácie zaočkovaným seniorom konštatujúc, že v Českej republike dokážu očkovať seniorov aj napriek tomu, že ich finančne nemotivujú.

Bude vás zaujímať:

  1. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  3. covid, koronavírus, testovanie


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chaos v slovenských opatreniach si všimol už aj francúzsky denník: Sputnik V bol fiaskom!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti