eReport.sk
Električky v depe DPMK na Bardejovskej ulici v Košiciach.
Električky v Košiciach. Foto: tasr

Cestujúcich košickou MHD čakajú od októbra viaceré zmeny

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) od októbra zavedie historický aj akciový cestovný lístok (CL). Vo vybraných spojoch bude tiež možná platba bankomatovou kartou. Zároveň sa zruší možnosť zakúpenia si CL u vodiča. Košickí mestskí poslanci na svojom poslednom plánovanom rokovaní v tomto volebnom období schválili v piatok aj bezplatné cestovanie autobusovými linkami č. 28 a 37 počas rekonštrukcie Slaneckej cesty.

Historický CL má platiť v historických vozidlách, ktoré sú súčasťou vozového parku DPMK. Sprístupniť ich chcú verejnosti v špeciálnom režime a linkách, ktoré budú v Košiciach premávať.

„Akciový CL bude slúžiť na športové či kultúrne podujatia. Účastník si zakúpi napríklad lístok na hokej, ktorý už v sebe bude zahŕňať CL na MHD,“ spresnil pre TASR generálny riaditeľ DPMK Vladimír Padyšák.

Zavádzajú aj predaj CL v prostriedkoch MHD prostredníctvom platobnej karty. „Je to len príprava do budúcnosti. V prvej fáze sa budú nachádzať pri druhých dverách v 46 električkách najnovšieho typu. Ďalšie verejné obstarávanie je práve ukončené, sme v procese podpisu zmluvy,“ povedal s tým, že následne by tak v MHD malo byť nainštalovaných ďalších 344 zariadení.

DPMK zároveň zruší predaj CL u vodiča. Pripomenul, že túto možnosť vylúčili už počas pandémie koronavírusu. Podľa jeho slov išlo tiež o požiadavku odborárov. Ako dodal, v súčasnosti majú cestujúci k dispozícii viacero moderných foriem, ako si CL zakúpiť, či už prostredníctvom SMS alebo niekoľkých mobilných aplikácií.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cestujúcich košickou MHD čakajú od októbra viaceré zmeny

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne