tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na ilustračnej snímke český hokejista Lukáš Klok sa teší z gólu v Pekingu so spoluhráčmi.
Na ilustračnej snímke český hokejista Lukáš Klok sa teší z gólu v Pekingu so spoluhráčmi. Foto: tasr/ap

Český zväz ľadového hokeja rozhodol: Naši reprezentanti nebudú hrať proti Rusku ani Bielorusku

Výkonný výbor Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) v pondelok rozhodol, že reprezentačné tímy nebudú hrať zápasy proti Rusku a Bielorusku. Tento krok sa týka mužského, ženského i mládežníckeho hokeja. Ide o reakciu na ruskú inváziu na Ukrajinu, ktorú podporuje aj Bielorusko.

„Rozhodnutie sa v roku 2022 týka približne dvadsiatich akcií a turnajov. Federácie Ruska a Bieloruska nebudú dostávať pozvánky na medzinárodné podujatia v Českej republike. Na turnajoch usporiadaných inými federáciami nebude česká reprezentácia proti týmto štátom nastupovať,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení ČSLH, ktorý k rovnakému kroku vyzval aj Medzinárodnú hokejovú federáciu (IIHF).

Fínsko už skôr oznámilo, že dvom krajinám neumožní štart na tohtoročných majstrovstvách sveta v Helsinkách a Tampere. Podľa tamojších médií bude hostiteľskú krajinu nasledovať aj IIHF a tímy na turnaji nahradia Rakúsko a Francúzsko.

Ruskí hokejisti mali byť súpermi Slovenska v helsinskej A-skupine, Bielorusi mali nastúpiť v „béčku“. Rusko by malo na prelome rokov hostiť juniorský šampionát v Novosibirsku a Omsku a na budúci rok sa má v Petrohrade konať elitný šampionát.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český zväz ľadového hokeja rozhodol: Naši reprezentanti nebudú hrať proti Rusku ani Bielorusku

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku