eReport.sk

Babiš: Česko-slovenské vzťahy narušil Matovič, teraz ich Fiala zničí úplne!


Bývalý premiér Andrej Babiš reaguje na včerajšie rozhodnutie českej vlády Petra Fialu, že plánované vládne rokovanie so slovenskou vládou sa neuskutoční a odloží ho. Podľa slov súčasného premiéra práve pre rozdielne pohľady našej vlády a ich vlády na ukrajinskú vojnu. Podľa Babiša je to zo strany premiéra Fiala ďalší krok k zničeniu nadpriemerne dobrých vzťahov medzi Slovensko a Českom.

Česko-slovenské vzťahy narušil Matovič

Bývalý premiér nenechal “nitku suchú” ani na slovenskom expredsedovi vlády Igorovi Matovičovi, ten podľa jeho slov svojim príchodom k moc, počal proces ničenia vzájomných vzťahov, a teraz Fiala v tom pokračuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český premiér Petr Fiala (vpravo) hovorí počas spoločného vyhlásenia s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Prahe
  2. študenti
  3. A. Babiš a R. Fico

Česko-slovenské vzťahy podľa Andreja Babiša narušil v minulosti ako premiér Igor Matovič a rozhodnutím odložiť medzivládne konzultácie ich teraz úplne ničí predseda českej vlády Petr Fiala. Uviedol to v stredu na sociálnej sieti X. „Toto je medzinárodná politika, nie detské ihrisko. Tam možno platí, že ak sa niekto správa zle, prestanete sa s ním rozprávať. Vláda sa ale nemá správať ako malé dieťa. Ak s krokmi slovenskej vlády nesúhlasí, o to viac s ňou má rokovať a presviedčať ju o potrebe zmeny pozície,“ hovorí Babiš.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Babiš: Česko-slovenské vzťahy narušil Matovič, teraz ich Fiala zničí úplne!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: