Česko ovládlo hokejbalové majstrovstvá sveta Elite Masters: Vo finále porazili výber Severnej Ameriky!

Na Niagarských vodopádoch v kanadskej časti sa konali premiérové Majstrovstvá sveta v kategórii Elite Masters organizácie WBHF (World Ball Hockey Federation). Po dvoch rokoch nútenej pauzy sa tak roztáča aj svetový hokejbal.

Prekvapivé zakopnutie Kanady

Turnaj ovládli hokejbalisti Česka, ktorí bez straty „kytičky“ ovládli turnaj a právom získali premiérový titul v tejto kategórii. Prekvapením turnaja bolo, že domáci tím Kanady prehral v semifinále s výberom Severnej Ameriky po predĺžení 1:2. Práve Severná Amerika bola súperom Česka vo finále. Česko vyhralo finále 4:1.

FOTO Z MAJSTROVSTIEV SVETA NÁJDETE V GALÉRII

Česi získali titulu majstrov sveta

Piate miesto získal Québec, ktorý vyhral v boji o 5.miesto s Veľkou Britániou 3:1. Predposledné bolo Taliansko a posledná India. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Milan Sýkora z Česka. Českí hoši pod vedením trénera Miroslava Zadáka sa v svetovom rankingu týmto víťazstvom dostali na 1.miesto a pteskočili Kanadu. Slovensko je tretie.