eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ceny ropy v závere týždňa vzrástli: Hodnota benzínu v USA dosahuje rekordnú úroveň

Ceny ropy v závere tohto týždňa vzrástli zhruba o 4 %. Prispelo k tomu zvýšenie cien benzínu v USA na rekordnú úroveň, plány Číny zmierniť protipandemické obmedzenia, ako aj pokračujúce obavy investorov zo zvýšenia napätia na ropnom trhu, keďže Európska únia sa pripravuje zaviesť embargo na ruskú ropu. Napriek tomu cena ropy Brent za celý týždeň klesla, piatkový (13. 5.) vývoj cien však podporil americkú WTI, ktorej cena zaznamenala rast aj za celý týždeň. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s júlovým kontraktom vzrástla na záver piatkového obchodovania o 4,10 USD (3,82 %) a obchodovanie ukončila na úrovni 111,55 USD (107,41 eura) za barel (159 litrov). Napriek výraznému rastu v závere piatka však za celý týždeň klesla, čo predstavuje prvý pokles za tri týždne.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v júni vzrástla v závere piatkového obchodovania o 4,36 USD (4,11 %) a obchodovanie uzatvorila na úrovni 110,49 USD/barel. To bola najvyššia cena WTI na záver obchodovania od 25. marca, pričom cena tejto ropy zaznamenala aj týždenný rast, tretí týždeň po sebe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy v závere týždňa vzrástli: Hodnota benzínu v USA dosahuje rekordnú úroveň

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti