eReport.sk
Ťažba ropy, Ropa
Ilustračná snímka, foto:tasr

Ceny ropy opäť narástli! Ako dlho bude hodnota „čierneho zlata“ stúpať?

Ceny ropy sa v pondelok mierne zvýšili. Investori totiž stavili na to, že variant omikron nového koronavírusu nezasiahne dopyt tak, ako sa pôvodne obávali, zatiaľ čo ponuka ropy zostane obmedzená v dôsledku limitov na ťažbu, na ktorých sa dohodla aliancia OPEC+.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou vo februári sa v pondelok o 7.33 h SEČ predával po 84,34 USD (73,68 eura). To bolo o 52 centov alebo 0,62 % viac ako v prechádzajúci týždeň na konci obchodovania.

Bude vás zaujímať:

  1. Kostru muža z 15. storočia vo veku 35-40 rokov, ktorý pravdepodobne zomrel násilnou smrťou, objavili archeológovia pri rekonštrukčných prácach v kaplnke starej radnice v Trnave.

Cena marcového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent stúpla o 35 centov alebo 0,41 % na 86,41 USD za barel. (1 EUR = 1,1447 USD).

Ako dlho bude rásť na cene?

Ceny rôznych komodít citlivo reagujú na svetové udalosti, na ekonomiky veľmocí a mnoho ďalších faktorov. Preto si ani odborníci netrúfajú povedať, dokedy bude cena ropy i naďalej stúpať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy opäť narástli! Ako dlho bude hodnota „čierneho zlata“ stúpať?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti