eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr

Ceny ropy klesajú. Dočkáme sa výrazne lacnejšieho benzínu a nafty?

Ceny ropy pokračujú v pondelok v poklese, pričom cena Brentu skĺzla pod 104 USD za barel (159 litrov). Náladu na ropných trhoch ovplyvňuje pokračovanie protipandemických opatrení v najľudnatejšom čínskom meste Šanghaj, ako aj očakávania výraznejšieho zvýšenia úrokových sadzieb v USA. V obidvoch prípadoch to znamená väčší tlak na ekonomiku a oslabenie dopytu po rope.

Pokles o 2,95 USD

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 7.33 h SELČ 103,70 USD (95,87 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 2,95 USD (2,77 %). Krátko predtým cena Brentu klesla na 103,41 USD/barel, čo predstavuje najnižšiu hodnotu od 12. apríla.

Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 99,17 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 2,90 USD alebo 2,84 %. Aj cena WTI klesla predtým na najnižšiu úroveň od 12. apríla, keď nakrátko dosiahla 98,93 USD/barel. Za minulý týždeň zaznamenali ceny ropy v obidvoch prípadoch pokles o takmer 5 %.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy klesajú. Dočkáme sa výrazne lacnejšieho benzínu a nafty?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php