eReport.sk
Reči sa hovoria a chlieb sa je
Eduard Heger otužuje, foto:fb/eduardheger

KOMENTÁR O tom, či je bývalý „Matovičov hovorca“ na odchode, divnej demokracii a mesiášstve

Edo nikam neodchádza. Potom, ako slávnostne odstúpil z funkcie, z ktorej bol už predtým odvolaný, by sa na prvý pohľad zdať, že odíde tak naozaj. Do zabudnutia. na smetisko dejín. Predtým sa všetkým obyvateľom tejto krajiny ospravedlní. Za to svoje vládnutie. Heger je ale obchodník (po novom už aj s demokraciou) a kazateľ. A tak sme sa miesto štipky sebareflexie dočkali úplne iných vecí. Zvykli sme si. Alebo teda, človek si zvykne aj na šibenicu, keď musí.

Eduard Heger

Ktorého takmer celý národ počas výkonu funkcie premiéra volal „Matovičov hovorca,“ sa pri ich výmene zdal ako tá najlepšia voľba. Teda, z toho, čo bolo v ponuke. A v ponuke bolo už len to, že premiérom zostane naďalej Matovič. (to mu sa zrejme hovorí Bohom skúšaná krajina)

Potom, ako bol odvolaný z funkcie premiéra, v nej s požehnaním prezidentky zostal. A tváril sa tak, akoby odvolaný nebol. A tak aj odovzdával svoje dočasné poverenie. Je charakter a preto sa rozhodol odísť. Z funkcie, z ktorej bol odídený pol roka dozadu. Len mu to zjavne nik nepovedal.

Mesiášsky komplex a strata súdnosti

Oboma vecami je známy najmä jeho bývalý stranícky šéf. Čoraz viac sa ale zdá, že potom, ako z večera do rána „zrazu“ Heger založil novú stranu, svoju vlastnú, akosi sa to naňho prenieslo. Možno to vychádza aj z toho, že sa náš odvolaný odídený nepremiér snaží od tej chvíle tváriť, akoby tu premiérom nikdy nebol. Akoby nebol ministrom v Matovičovej vláde a potom nerobil premiéra vo vláde, kde bol ministrom Matovič.

Vypraný v Perwole

Cestuje po Slovensku, so všetkými výhodami, ktoré ako premiér má. A za peniaze tých ľudí, ktorých chce zachrániť, si robí predvolebnú kampaň. To nevadí.

To je také morálne, etické, slušné a demokratické. Jeho strana neprešla voľbami a naratív toho, že ale ho a jeho kamošov predsa ľudia už zvolili v pôvodnom OĽANO, neobstojí. V právnom štáte. Ale v banánovej republike istotne.

V takej obstoja aj jeho diskusie s vysokoškolákmi. Na ktorých bola povinná účasť. Obstojí i jeho mimoriadne vystúpenie vo verejnoprávnej televízii. Kde si ako odvolaný premiér robil kampaň ako šéf Demokratov.

Zlé jazyky tvrdia, že zneužíva svoju funkciu a postavenie. Kým Heger tvrdí, že „zachraňuje demokraciu.“ Zrejme podľa hesla “ účel svätí prostriedky.“

Edo nikam neodchádza

Po srdcervúcom príhovore nasledoval ďalší. Už ten odchodný. V ktorom Eduard Heger oznámil, že vlastne odísť po druhýkrát musel. Lebo tak, ako o svojom „skvelom kraľovaní“ v decembri minulého roka nepresvedčil parlament, nedokázal presvedčiť ani prezidentku, ktorí ho doteraz držala pri moci.

Potom, ako jej predostrel svoje demokratické možnosti, ktoré ale neboli v súlade s Ústavou SR a občanom vysvetlil, že to všetko pre ich dobro, nezabudol ani na Fica. Ten si podľa neho nectí ústavu SR a chce ju porušiť tým, že žiada (a nie je sám), aby boli predčasné voľby vypísané na skorší ako septembrový termín.

Pár hodín potom, ako on osobne navrhoval Čaputovej možnosti, ktoré boli protiústavné. Čo je asi tak tragikomické, ako keď tento „DEMOKRAT“ nič nenamietal, keď sme v tej Ústave zmenili(čítaj obmedzili) referendum. Jeden zo základných nástrojov priamej demokracie.

A nie tak dlho potom, ako jeho vláda rozhodla o darovaní migov etc Ukrajine. Hoci na to nemala žiadne právo. Naopak, Ústava, ktorou sa Heger najnovšie oháňa, výslovne hovorí, že toto si odvolaná vláda dovoliť nemôže.

Keď im to došlo, vymysleli s „demokratom“ Naďom bilaterálnu zmluvu. Takú, pokiaľ je vojenskej povahy, musí podľa tej ústavy schváliť parlament. Nestalo sa. Migy na Ukrajine. Psy štekajú, karavána ide ďalej.

Podomový obchodník

A Heger je nový, čistý. Demokrat. Bojovník. Mesiáš. Spasiteľ. A najnovšie sa vrátil aj k povolaniu obchodníka.

„Všetci cítime, že demokracia potrebuje pomoc. Áno, tieto voľby budú o tom, či slušní ľudia ubránia hodnoty demokracie na Slovensku. A to niečo stojí. Sami dokážeme vyzbierať desaťtisíce, ale silná kampaň stojí státisíce. Podarí sa to len s vašou pomocou. Pozrite si, ako sme hľadali prvých podporovateľov našej kampane za ochranu demokracie a prispejte aj vy,“ hovorí najnovšie video jeho strany.

Odvolaný, odídený premiér, ktorý kraľoval tak, že máloktorému štátu v Európe hrozí bankrot tak veľmi ako Slovensku, a ktorý „akosi zabezpečil,“ to, že hoci je inflácia v krajinách (minimálne V4) rovnaká, ceny majú Slováci najvyššie, protiústavne daroval majetok Slovenska inému štátu,

PÝTA OD SLOVÁKOV PENIAZE. NA SVOJU ZÁCHRANU. TEDA DEMOKRACIE. Edo nikam neodchádza. Kto by čakal ospravedlnenie, sebareflexiu a charakterný odchod, čakal by márne. Tých, ktorých nespasí Matovič, spasí Heger.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR O tom, či je bývalý „Matovičov hovorca“ na odchode, divnej demokracii a mesiášstve

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php