eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: fb/zcaputova

Čaputová sa stretla so Slovákmi vo Švajčiarsku. Odovzdala aj ďakovné listy

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok vo švajčiarskom Zürichu stretla s desiatkami krajanov. Ocenila ich aktivity i udržiavanie slovenských tradícii. Aristidovi Zelenayovi, Josephovi Sopkovi a Daliborovi Kálnemu odovzdala ďakovné listy za ich prácu.

Odovzdala ďakovné listy

Krajanka Mária Wimmer-Kovačičová na stretnutí s prezidentkou uviedla, že sa Slovenská katolícka misia v Zürichu obáva svojho zrušenia či zredukovania. Komunita Slovákov vo Švajčiarsku sa podľa Wimmer-Kovačičovej neustále rozrastá. Je potrebná finančná pomoc aj dobrovoľníci. Financiami prispieva Slovenská katolícka misia a robia sa aj rôzne zbierky, dodala. „Katolícka misia je jediná inštitúcia, kde sa môžeme stretávať. Je to súčasť nášho života,“ poznamenala. Slovákom odkázala, že Slovensko nosia ich krajania vo Švajčiarsku vo svojich srdciach a snažia sa šíriť dobré meno SR aj ďalej v zahraničí.

Oceňujem aktivity Slovákov v zahraničí

Zuzana Čaputová

Krajania sú aktívni a udržiavajú slovenské tradície a duchovnú sféru, poukázala Čaputová. Je podľa nej dôležité udržiavať to, čo ich spája s domovom. Vo Švajčiarsku sa podľa vlastných slov stretla s ľuďmi, ktorí odišli zo Slovenska v rôznom čase a za rôznych okolností a teraz v tejto krajine reprezentujú rôzne odbory a pracujú v rozličných profesiách. „Stále nás spája láska k našej krajine. Dôkazom toho je, že sme sa tu dnes stretli,“ podotkla Čaputová.

Bude vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa stretla so Slovákmi vo Švajčiarsku. Odovzdala aj ďakovné listy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti