eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu (vpravo) a náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov Foto: tasr

Šojgu: Rusko sa už takmer úplne zmocnilo Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok uviedol, že Moskva už takmer úplne ovládla separatistickú Luhanskú oblasť na východe Ukrajiny. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Rusko uznalo dva separatistické územné celky – Luhanskú a Doneckú oblasť –, ktoré spoločne tvoria Donbas, za nezávislé krajiny krátko pred začiatkom ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.

„Oslobodenie Luhanskej ľudovej republiky sa blíži ku koncu,“ uviedol Šojgu na zasadnutí svojho rezortu.

Jedným z cieľom ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu bola podľa ruského prezidenta Vladimira Putina aj ochrana rusky hovoriacich obyvateľov na Ukrajine, a to predovšetkým v Donbase, pripomína AFP.

Šéf ruského rezortu obrany okrem toho uviedol, že sa vzdalo už 1908 ukrajinských vojakov z obliehaného areálu oceliarní Azovstaľ v prístavnom meste Mariupol, ktorý ruské sily podľa AFP dobyli koncom apríla, pričom ukrajinských vojakov zablokovali v rozsiahlom areáli oceliarní.

Šojgu tiež uviedol, že ukrajinské sily sa začiatkom mája pokúsili získať späť kontrolu nad Hadím ostrovom v Čiernom mori, ktorý ruské jednotky dobyli ešte na začiatku invázie. „Táto pochybná akcia sa skončila neúspechom,“ vyhlásil Šojgu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šojgu: Rusko sa už takmer úplne zmocnilo Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti