eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: tasr

Čaputová sa stretla s Miklošom: Hovorili o potravinovej bezpečnosti a vysokých cenách potravín


Cielené kompenzačné opatrenia sú pre nízkopríjmové skupiny ľudí nevyhnutné. Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa na tom vo štvrtok zhodla v diskusii s ekonomickými odborníkmi Viliamom Páleníkom, Jánom Pokrivčákom a Ivanom Miklošom. Hovorili spolu o potravinovej bezpečnosti a vyšších cenách potravín.

Hlava štátu zdôraznila, že svet prechádza z jednej krízy do druhej. Dôsledky pandémie a prebiehajúca ruská agresia na Ukrajine podľa Čaputovej majú a budú mať vplyv aj na infláciu a zvyšovanie cien niektorých komodít.

Vysoké ceny energií

Najmä palív, energií a potravín. „Slovensko je súčasťou jednotného európskeho trhu, a preto obavy z nedostatku potravín dnes nie sú na mieste. Na mieste je však prijímanie opatrení, ktoré najviac ohrozeným skupinám ľudí pomôžu dôsledky zdražovania prekonať,“ skonštatovala.

Čaputová apeluje na zachovanie vnútorného trhu

Ekonómovia podľa Čaputovej apelujú na zachovanie dobrého fungovania vnútorného trhu Európskej únie, lepšiu transparentnosť a kontrolu prípadného neúmerného navyšovania obchodných marží. Naopak, neodporúčajú plošné zavádzanie regulácií alebo znižovanie nepriamych daní.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico,
  2. Babiš pripomenul Klausov výrok

„Dôležitým postrehom z našej spoločnej diskusie je, že vysoký rast cien niektorých produktov na svetových trhoch je pre napätú geopolitickú situáciu podmienený skôr burzovými výkyvmi spôsobenými neistotou trhov. Nie ich skutočným alebo potenciálnym nedostatkom v budúcnosti,“ zhodnotila prezidentka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa stretla s Miklošom: Hovorili o potravinovej bezpečnosti a vysokých cenách potravín

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne