eReport.sk
Nová strana Demokrati
Eduard Heger, foto:tasr

Stále niet dôvodu? Čaputová sa štíti úradníckej vlády: Ani Hegerov odchod z OĽANO to nezmenil!


Čaputová sa štíti úradníckej vlády. Odchod dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera z OĽANO do novej strany nie je podľa prezidentky Zuzany Čaputovej dôvodom na úradnícku vládu. Tvorili by ju podľa nej ľudia, ktorí neprešli parlamentnými voľbami, pričom Heger nimi prešiel. Hlava štátu neplánuje vymenovať úradnícku vládu, kým Hegerov kabinet zásadným a závažným spôsobom nezlyhá. Považuje za štandard situáciu, že v čase pred voľbami je na čele vlády niekto, kto je súčasťou nejakej strany.

Hegerov odchod z OĽANO

„Ak je tu iná alternatíva, ktorú spomínajú niektoré opozičné strany, a to je úradnícka vláda, v takom prípade by táto vláda nemala žiadny kontakt s predchádzajúcimi voľbami. To by boli ľudia, ktorí neprešli volebným cyklom,“ pripomenula prezidentka vo vyjadrení pre médiá v Podbanskom. Heger a ministri, ktorí odišli z OĽANO, podľa nej prešli poslednými voľbami. „Zároveň nie je zanedbateľné pre mňa aj to, že bývalé strany vládnej koalície túto situáciu akceptujú a chcú nechať stranu premiéra Hegera dovládnuť,“ dodala.

Čaputová sa štíti úradníckej vlády

Vznik novej strany nie je podľa Čaputovej závažná okolnosť alebo zlyhanie vlády. „Je to fakt, že sa odčlenili. Ale vždy, keď idú voľby, či už riadne alebo predčasné, štandardom je, pokiaľ nie je úradnícka vláda, že na jej čele je niekto, kto patrí k nejakej strane. Ak by to bola úradnícka vláda, žiadnu legitimitu by z parlamentných volieb nemala. Mala by ju odo mňa, to je pravda, ale nie z parlamentných volieb,“ skonštatovala.

Za týchto okolností ju vymenuje

Prezidentka je pripravená vymenovať úradnícku vládu vtedy, ak zásadným a závažným spôsobom zlyhá Hegerova vláda. „Premiér o tom vie. Veľmi prísne sledujeme jednotlivé oblasti. Niektoré zmeny sa dejú, či už personálne alebo iné, práve kvôli tomu, aby závažné oblasti, ktoré sú dôležité pre Slovensko, neskončili zle,“ povedala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. OĽANO a Demokrati sú odrazom biedy
  3. Môže ho to stáť parlament
  4. Nicholsonovej strana sa pustila do kampane
  5. Predstavitelia strany HLAS-SD
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová

Heger sa po odchode z OĽANO stal lídrom subjektu Demokrati. Jeho súčasťou sú aj dočasne poverení ministri Jaroslav Naď a Ján Budaj, ktorí pôsobili v OĽANO, a tiež ministri Rastislav Káčer a Karel Hirman.

Hlas reaguje

HLAS – sociálna demokracia dnes vyzval prezidentku, aby odstránila politický a ústavný podvod Hegerovcov a vymenovala uradnícku vládu. Varovali sme ju, že tento podvod rozvracia štát, a ohrozuje dôveru ľudí v demokraciu. Prezidentka sa rozhodla podporiť Hegerov podvod na ľuďoch a tým prevzala aj zodpovednosť za chaos a rozvrat v štáte.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stále niet dôvodu? Čaputová sa štíti úradníckej vlády: Ani Hegerov odchod z OĽANO to nezmenil!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: