eReport.sk
OĽANO a Demokrati sú odrazom biedy
Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch. Foto: ta

Politológ komentuje Hegerovu novú stranu: Roky slúžil krstnému otcovi antipolitiky a vulgárnosti!

Politika odvážne zbabelých. „Polnočná modrá (koalícia)“ – tak nazýva nový projekt dočasného premiéra Eduarda Hegera politológ Jozef Lenč. Ten sa k vzniku novej strany „Demokrati“ stavia relatívne kriticky a Hegerovi pripomína jeho dlhé roky v područí exministra a expremiéra Igora Matoviča (OĽANO). Heger pod Matovičom pôsobil už ako poslanec, neskôr ako minister financií, až napokon svoju dráhu v OĽANO ukončil ako dočasný premiér. Dištancovať sa od takejto jasnej spolupráce s najnedôveryhodnejším slovenských politikom bude pre Hegera poriadne náročné.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Eduard Heger
  3. Vždy som ti držal chrbát!
  4. Heger do Mexika!

Politika odvážne zbabelých

„Takto sa robí politika odvážne zbabelých politikov. Pred polnocou, na facebooku, statusom oznámiť, že odchádza odtiaľ, kde ho už majiteľ dlhodobo nechce,“ skonštatoval Lenč so značne satirickým tónom.

Heger vraj moralizuje

Heger podľa Lenča moralizuje o slušnosti, no pri svojich pekných a vznešených slovách zabudol, s kým počas dlhých rokov spolupracoval a koho sa vo verejnom priestore zastával:

„Moralizovať o vízii a slušnej politike potom, čo roky slúži „krstnému otcovi“ slovenskej anti-politiky a stelesnenej vulgárnosti. Homo vulgaris. Obyčajný a dočasne poverený predseda vlády si ide svojou, modrou, cestou.“

Požehnal mu?

Odborník na záver naznačuje, že projekt mohol byť vytvorený aj s požehnaním Matoviča. Ten by logicky od Hegerovej strany mohol očakávať, že sa dostane k voličským hlasom, ktoré so svojim vlastným menom už nemá šancu získať.

„S požehnaním od bývalého zamestnávateľa : „Edo veľa šťastia a dik za spoločnú cestu,“ uzavrel Lenč.

Zdroj: FB J.Lenč


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ komentuje Hegerovu novú stranu: Roky slúžil krstnému otcovi antipolitiky a vulgárnosti!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre