eReport.sk
Eduard Chmelár, Zuzana Čaputová Zdroj: fb ECH/tasr/koláž eReport

Chmelár: Čaputová nabáda EÚ, aby Slovensku zastavila financie a priznala, že bude voliť Korčoka


Čaputová v rozhovore pre FT mala priznať, že bude voliť Korčoka, no podľa Chmelára nesmie vyhrať, pretože by zničil Slovensko, predal by ho za misku šošovice a bez váhania by nás vtiahol do vojny.

Eduard Chmelár, poradca premiéra Roberta Fica (Smer-SD), na sociálnej sieti okomentoval rozhovor, ktorý poskytla dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová jednému z najvplyvnejších svetových médií Financial Times. Vyzvala v ňom Európsku úniu na zastavenie financií pre Slovenskú republiku a otvorene priznala, že za prezidenta bude voliť kandidáta opozície a liberálnych médií Ivana Korčoka.

Všetky medze prekročené

Chmelár v statuse píše:

Viete, že len pred týždňom som na tomto mieste upozornil, že Slovenská republika fakticky nemá hlavu štátu. Minimálne od parlamentných volieb Zuzana Čaputová prestala predstierať nadstraníckosť, neplní si úlohy a vystupuje skôr ako hovorkyňa Progresívneho Slovenska. Avšak to, čo si dovolila v rozhovore pre včerajšie vydanie Financial Times, prekračuje všetky mysliteľné medze.

Musím povedať, že s niečím takým som sa nestretol ani ako politický pozorovateľ, ani ako historik moderných dejín. Okrem toho, že nakydala na slovenskú vládu, koľko sa do novín zmestilo, obvinila premiéra Fica z oslabovania právneho štátu, z útokov na demokraciu, prirovnala ho k Viktorovi Orbánovi atď., povedala aj niečo, čo som si musel prečítať trikrát, či sa mi nesníva.

Prepytujem hlava nášho štátu v rozhovore pre jeden z najprestížnejších a najvplyvnejších svetových denníkov doslova vyhlásila, že ak na Slovensku dôjde podľa nej k závažnému porušeniu princípov právneho štátu, Európska únia by mala zmraziť financovanie Slovenska… Ešte raz, ak by to niekto nepochopil: prezidentka Slovenskej republiky otvorene nabádala zahraničné politické a finančné kruhy, aby zastavili štátu, na čele ktorého ešte stále stojí, prísun peňazí z eurofondov, čím by sme prišli o miliardy eur a pocítili by to všetci.

Nešťastnica špiní do vlastného hniezda

Takéto vedomé, premyslené a zákerné poškodzovanie záujmov štátu som ešte nevidel u žiadneho prezidenta. Prezidentka, ktorá má v zmysle svojich ústavných povinností reprezentovať navonok štát, nie opozíciu, nie svoju materskú politickú stranu, nie nejakú záujmovú skupinku, ale celú Slovenskú republiku, na ňu kydá a programovo jej ubližuje ako nepriateľ. Jedným slovom hnus.

Nechcem tu nadužívať nejaké tvrdé výrazy o vlastizrade a podobne. Jednak silných slov tu lieta na obidvoch stranách príliš veľa a jednak na obvinenie prezidentky z vlastizrady zostáva aj teoreticky len veľmi málo času. V tejto fáze vývoja už nemá nijaký význam. (Takéto odsudzujúce rozhodnutie ústavného súdu, na ktoré by ste potrebovali trojpätinovú väčšinu poslancov, by podľa článku 107 Ústavy SR znamenalo iba to, že by svoj mandát na tých pár týždňov stratila a už by sa o neho nemohla uchádzať).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Premiér Robert Fico opäť jasne zdôraznil svoje postoje. Urobil tak na svojej prvej zahraničnej ceste do Čiech.
  2. Eduard Chmelár
  3. Samozvané elity

Rovnako vás chcem opätovne požiadať, aby ste napriek oprávnenému hnevu, ktoré vo vás i vo mne vyvoláva správanie tejto ženy, vážili slová, neznižovali sa k nadávkam a vyhli sa hrubému správaniu, ktoré môže byť v dnešnej dobe veľmi ľahko zneužité. Ukážte jej s pokojom zenového mnícha, že máte vyššiu úroveň ako táto nešťastnica, ktorá si špiní do vlastného hniezda.

Deje sa tu niečo veľmi špinavé

Viem, je to strašné. A je zvláštne, že funkcia prezidentky ju „úplne vyčerpala“ (ako sa posťažovala v rozhovore). Ale to, čo ju nikdy nevyčerpá, je okydávanie jej vlasti. Darmo sa budú jej kumpáni z Progresívneho Slovenska vyhovárať, že oni vraj nechodia do Bruselu žalovať na Slovenskú republiku, že v zahraničí vraj majú dostatok informácií, čo sa u nás deje. Nuž, presne takýmto spôsobom ich dostávajú: skreslené, žlčovité a z iniciatívy politikov z PS.

V každej slušnej rodine platí, že špinavá bielizeň sa perie doma, nie vonku. Čo však máte povedať na to, keď takto ohovára vlastnú krajinu žena, ktorú si ľudia zvolili. Aby nás v zahraničí čo najlepšie reprezentovala. Niečo také som nikde v Európe nezažil. Spolu s riadenými aktivitami časti opozície, mimovládok a umelcov vidíte, že sa tu deje niečo veľmi, veľmi špinavé. A to s cieľom čo najviac poškodiť a rozložiť tento štát. A má to bezpochyby súvis s prezidentskými voľbami a pokusmi destabilizovať vnútropolitickú situáciu.

Bude voliť Korčoka

V tejto chvíli je úplne zbytočné rozčuľovať sa nad týmto stavom. To najlepšie, čo môžete urobiť, je ísť voliť a presvedčiť o tom aj čo najviac ľudí vo vašom okolí. Tohtoročné prezidentské voľby budú dôležitejšie ako ktorékoľvek iné, ide naozaj o všetko. Oni sa mobilizujú na domácej i zahraničnej pôde, musíme sa mobilizovať aj my.

Zuzana Čaputová v rozhovore pre Financial Times otvorene povedala, že bude voliť Ivana Korčoka. Tento človek nesmie vyhrať. Zničil by túto krajinu, predal by ju za misku šošovice. Bez váhania by nás vtiahol do vojny, bol by ešte horší ako táto hovorkyňa progresívcov. On počas tejto kampane jasne ukázal, že nevie upokojovať situáciu, že jeho úlohou nie je spájať, iba rozoštvávať. A takouto nezodpovednou politikou by nás priviedol na pokraj občianskej vojny. Prosím, nedajte sa oklamať.

Zdroj: Facebook – Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Čaputová nabáda EÚ, aby Slovensku zastavila financie a priznala, že bude voliť Korčoka

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: