eReport.sk
Jake Virtanen
Jake Virtanen. Zdroj: nhl.com

Bývalého obrancu NHL obvinili zo sexuálneho napadnutia: Sťažovala sa na neho 23-ročná žena

Kanadského hokejistu Jakea Virtanena obvinili zo sexuálneho napadnutia. Obranca, ktorý tejto sezóne pôsobí v KHL v drese Spartaka Moskva, sa ho mal dopustiť 26. septembra 2017, keď hral v zámorskej profilige za Vancouver Canucks.

Vancouverská polícia informovala, že voči Virtanenovi začala vyšetrovanie po tom, čo v máji 2021 na neho podala sťažnosť 23-ročná žena. Podľa polície sa v civilnej žalobe uvádza, že Virtanen vzal ženu do hotela vo Vancouveri a napadol ju, pričom ho opakovane prosila, aby prestal. On to vo výpovedi z júna 2021 poprel, pričom uviedol, že sex mali dobrovoľne a žena neprejavila žiadny náznak, verbálny ani fyzický, ktorý by naznačil, že s tým nesúhlasí.

Virtanen bol v roku 2014 celková šestka draftu NHL

Virtanena čaká súdne pojednávanie 10. februára na provinčnom súde vo Vancouveri. V prebiehajúcej sezóne 2021/2022 nastupuje v KHL, no jeho tím Spartak Moskva nehral od 10. januára žiadne zápasy z dôvodu prepuknutia ochorenia Covid-19. Ďalší zápas by mal odohrať až 22. februára.

Virtanen bol v roku 2014 celková šestka draftu NHL. V profilige odohral celkovo 333 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 57 gólov a 46 asistencií. V sezóne 2014/2015 získal s tímom Kanady zlato na MS hráčov do 20 rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalého obrancu NHL obvinili zo sexuálneho napadnutia: Sťažovala sa na neho 23-ročná žena

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti