eReport.sk
Jarmila Urbancová, foto: tasr

Bývalá sudkyňa Jarmila Urbancová bude stíhaná na slobode

AKTUALIZOVANÉ – Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila Urbancová bude stíhaná na slobode. Potvrdil to NS SR, ktorý jej však rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

 „Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Pezinok, z 3. marca 2021. Najvyšší súd rovnako ako súd prvého stupňa rozhodol o prepustení Jarmily U. z väzby na slobodu s tým, že jej, za ponechania dohľadu probačného a mediačného úradníka, ako aj kontroly technickými prostriedkami na určenie polohy, rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie,“ priblížila Važanová.

Bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú, podnikateľa a konkurzného advokáta Zoroslava Kollára a expredsedu Okresného súdu Bratislava III Davida Lindtnera zadržala Národná kriminálna agentúra v rámci minuloročnej policajnej akcie Víchrica. Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. NS SR koncom marca rozhodol, že Zoroslav Kollár bude naďalej stíhaný väzobne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalá sudkyňa Jarmila Urbancová bude stíhaná na slobode

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti