eReport.sk
Bývalý sudca Lindtner Foto: tasr

Exsudca David Lindtner zostáva vo väzbe

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom vo štvrtok na svojom neverejnom zasadnutí Najvyšší súd SR. Informáciu potvrdila hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 4T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Davida Lindtnera, podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu zo 4. februára, ktorým bola žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietnutá. Senát NS SR dospel k záveru, že dôvody väzby, tak ako boli konštatované v ostatnom uznesení Najvyššieho súdu z 12. novembra, zostávajú nezmenené,” objasnila hovorkyňa.

Davida Lindtnera, podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú zadržala Národná kriminálna agentúra minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Následne Ústavný súd SR 29. októbra 2020 dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodoval ŠTS a NS SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity