eReport.sk
ukrajina
Poškodené budovy v centre po ruskom nálete v ukrajinskom meste Černihiv Foto: tasr

Ukrajinské nemocnice budú robiť len životne dôležité operácie

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva vyzvalo v utorok nemocnice, aby zvážili odloženie operácií, ktoré nie sú životne dôležité, až kým sa energetická situácia nestabilizuje. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

Len životne dôležité operácie

Ruské útoky na ukrajinskú kritickú infraštruktúru vážne poškodili tamojšiu energetickú sieť a spôsobujú mimoriadne aj plánované výpadky dodávok v celej krajine.

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva v utorok informovalo, že nemocnice poskytujú núdzovú starostlivosť, ale plánované zákroky majú byť pozastavené. Má sa tak aspoň čiastočne odbremeniť tamojšie zdravotníctvo v očakávaní prípadných ďalších výpadkov elektriny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jasný od
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. brusel si berie pôžičky
  4. Vojenský dron
  5. Predseda Smeru Robert Fico a maďarský minister Péter Szijjártó

Operovať sa znovu začne, „keď sa situácia v dodávkach elektriny stabilizuje“. Ministerstvo zároveň dodalo, že úroveň naliehavosti plánovaného zákroku majú posudzovať výlučne lekári.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho v utorok informovala, že jej technikom potrvá niekoľko dní, kým obnovia elektrickú produkciu na úroveň pred dosiaľ poslednou vlnou ruských útokov z pondelka. Reuters pripomína, že podľa novembrových tvrdení ukrajinských zdravotníkov sú všetky nemocnice v krajine vybavené generátormi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinské nemocnice budú robiť len životne dôležité operácie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti