eReport.sk
Bukurešť prepustí exkickboxera. Andrew Tate
Na videosnímke bývalý profesionálny kickboxer a kontroverzný influencer Andrew Tate, ktorého zadržala polícia v župe Ilfov severne od Bukurešti vo štvrtok 29. decembra 2022. Foto: tasr/ap

Bukurešť prepustí exkickboxera. Vráti sa aj na Twitter. Sleduje ho vyše päť miliónov ľudí. Údajne zneužíval ženy

Bukurešť dá slobodu exkickboxerovi. Bývalého profesionálneho kickboxera a kontroverzného influencera Andrewa Tatea a jeho brata Tristana prepustia z väzby v Bukurešti a umiestnia do domáceho väzenia. TASR správu prevzala v piatok zo stanice BBC a agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rumuni protestovali proti korupcii
  2. Na snímke americký prezident Joe Biden pózuje s lídrami krajín tzv. Bukureštskej deviatky (B9), zľava slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, maďarská prezidentka Katalin Nováková, poľský prezident Andrzej Duda a estónsky prezident Alar Karis
  3. Rakety vystrelené z pásma Gazy na Izrael 15. mája 2021.
  4. UFO, riaditeľ CIA si myslí, že existujú

Andrew Tate (36) má britské aj americké občianstvo. Spolu s bratom a dvoma Rumunkami ho zadržali vlani 29. decembra v Rumunsku pre podozrenie z pašovania ľudí, znásilnenia a založenia organizovanej zločineckej skupiny.

Uspeli so sťažnosťou proti rozhodnutiu súdu

Súd minulý týždeň nariadil štvrtýkrát predĺžiť väzbu o ďalších 30 dní. Všetci štyria v piatok uspeli so sťažnosťou proti rozhodnutiu súdu a v domácom väzení zostanú do 29. apríla, uviedla hovorkyňa rumunského Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovanej kriminality a terorizmu (DIICOT) Ramona Bollaová.

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku. Zatiaľ identifikovali šesť obetí, ktoré mali sexuálne vykorisťovať. V rámci vyšetrovania spusteného v apríli sa uskutočnili razie na viacerých miestach po celom Rumunsku. Tateovci aj zmienené Rumunky obvinenia popierajú.

Bude späť na Twitteri, sledujú ho milióny ľudí

Andrew Tate sa pred niekoľkými rokmi spolu s bratom Tristanom presťahoval do Rumunska. Pre svoje mizogýnne výroky (nenávistné voči ženám) mal zakázaný prístup na viacero sociálnych sietí, napríklad na YouTube, Facebook, Instagram aj TikTok. Povolili mu však vrátiť sa na Twitter, na ktorom ho sleduje vyše päť miliónov ľudí, keď ho kúpil americký miliardár Elon Musk.

Musk sa na Twitteri dostal pred Obamu

Najsledovanejším profilom na sociálnej sieti Twitter sa stal účet miliardára a podnikateľa Elona Muska. Ten túto platformu zároveň vlastní. Na druhé miesto v počte sledujúcich odsunul doterajšieho lídra – exprezidenta USA Baracka Obamu. TASR o tom informuje na základe štvrtkovej správy agentúry AFP.

Muska, zakladateľa firiem Tesla a SpaceX, vo štvrtok večer na Twitteri sledovalo 133.097.284 užívateľov, Obamov profil mal v rovnakom čase 133.041.258 sledujúcich.

Sieť je vraj náchylnejšou na šírenie dezinformácií

Musk prevzal kontrolu nad Twitterom vlani v októbri. Krátko po tom prepustil takmer dve tretiny zamestnancov a zmenil tiež viacero pravidiel fungovania sociálnej siete. Spustil aj službu plateného overovania používateľov (symbol bielej fajočky na modrom pozadí).

V uplynulom období sa užívatelia Twitteru viackrát sťažovali na jeho nesprávne fungovanie. Odborníci sa domnievajú, že fungovanie celého Twitteru teraz leží na pleciach základného personálu, čím sa táto sociálna sieť stáva oveľa náchylnejšou na výpadky, ako aj na šírenie dezinformácií a potenciálne škodlivého obsahu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukurešť prepustí exkickboxera. Vráti sa aj na Twitter. Sleduje ho vyše päť miliónov ľudí. Údajne zneužíval ženy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti