eReport.sk
Rakety vystrelené z pásma Gazy na Izrael 15. mája 2021.
Foto: tasr/ap

Rumunsko poprelo, že ruská raketa preletela nad jeho územím. Najbližšie od hraníc bola 35 kilometrov

Rumunsko v piatok poprelo, že ruské rakety preleteli nad jeho územím. Kyjev totiž predtým oznámil, že dve ruské rakety prenikli do moldavského a rumunského vzdušného priestoru a smerovali na Ukrajinu. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke zo 17. októbra 2022 nemecký kancelár Olaf Scholz a nemeckí vojaci stoja pri tanku Leopard 2.
  2. Zjavne je z čoho
  3. Štart superťažkej rakety Space Launch System (SLS) s modulom Orion bez ľudskej posádky z Kennedyho vesmírneho strediska v americkom štáte Florida v stredu 16. novembra 2022.
  4. Vojna na Ukrajine

Rumunsko je členom Severoatlantickej aliancie (NATO). Prieskumný systém rumunských vzdušných síl spozoroval „letecký cieľ odpálený z lode Ruskej federácie v Čiernom mori, ktorý však v žiadnom prípade nepreťal vzdušný priestor Rumunska“, uviedlo tamojšie ministerstvo obrany.

Raketa odpálená z lode

Podľa rumunského ministerstva bola ruská raketa odpálená z lode neďaleko Krymského polostrova v piatok predpoludním a prenikla do vzdušného priestoru Moldavska, potom vletela nad územie Ukrajiny, ale približne 35 kilometrov severovýchodne od hraníc Rumunska. To bol bod, v ktorom sa dráha „leteckého cieľa“ dostala najbližšie k hraniciam Rumunska, ako zachytil radar.

Moldavci ostro protestujú

Moldavské ministerstvo už potvrdilo, že ruská raketa narušila v piatok dopoludnia moldavský vzdušný priestor, a okamžite bol predvolaný ruský veľvyslanec, pripomenul webový portál britského denníka The Guardian. Moldavské ministerstvo tiež uviedlo, že „ostro odsudzuje narušenie svojho vzdušného priestoru“, a vyzvalo Moskvu, aby „prestala s vojenskou agresiou voči svojej susednej krajine“.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rumunsko poprelo, že ruská raketa preletela nad jeho územím. Najbližšie od hraníc bola 35 kilometrov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php