eReport.sk
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský vracia úder! Žaloba na Matoviča a chystá sa riešiť aj YouTube

Známy lekár Igor Bukovský sa už zrejme spamätal z prvotného šoku. V nedeľu večer mu totiž platforma YouTube zrušila jeden z jeho kanálov. Odborník na výživu za tým vidí najmä jeho názory na riešenie pandémie, ako aj samotnú chorobu COVID-19. Konanie platformy označil za cenzúru a nechce to nechať len tak.

V pondelok zverejnil Bukovský na svojom facebookovom profile vyjadrenie k situácii ohľadom zrušeného kanálu. „Podľa informácii správcu platformy YouTube ide o trvalé zrušenie kanálu z dôvodu opakovaného porušenia komunitných pravidiel. Bez udania konkrétneho dôvodu,“ tvrdí lekár. Prvé varovanie mal dať Bukovskému YouTube v júli tohto roka. Podľa vyjadrení doktora sa odvtedy snažili skontaktovať so zástupcom platformy. „Do dnešného dňa sme neboli zo strany YouTube informovaní o tom, akým konkrétnym spôsobom malo z našej strany dôjsť k porušeniu komunitných pravidiel,“ píše sa v stanovisku. Podľa blogera Romana Hajaníka však platforma zrejme vedela, čo robí. „Po 18 mesiacoch a piatich zmazaných videách od marca 2021, pričom štyri boli v júni a júli to prestalo baviť aj YouTube (bežne YT maže kanál po 3 videách) a zrejme, keď aj po týždňovom bane pokračoval v dezinformovaní, mu kanál zmazali,“ uviedol na stránke Od buka do buka, kde sa venuje práve osobe Igora Bukovského.

Kanál je zmazaný na trvalo. – Foto: youtube

Naopak podľa Bukovského YouTube porušil Ústavu SR. „Túto skutočnosť si dovoľujeme dať do pozornosti príslušným úradom SR a zvážime aj možnosti priameho podania podnetu na Generálnu prokuratúru SR,“ pritvrdili z Bukovského ambulancie. Za všetkým vidia najmä názory Igora Bukovského na COVID-19 či manažovanie pandémie. Hoci uznali, že raz sa predsa len lekár „sekol“. Išlo o video, v ktorom tvrdil, že podľa zverejnenej štúdie až 80 % žien v prvom trimestri, ktoré boli očkované proti covidu, o svoje dieťa prišli. Za tieto slová sa Bukovský neskôr ospravedlnil a video stiahol. „Zrušenie kanálu „Dr. Igor Bukovský – AKV“ zo strany slovenského „správcu služieb“ na platforme YouTube považujeme za nezákonnú cenzúru,“ uviedli v stanovisku zverejnenom na profile Igora Bukovského.

Podľa Bukovského mu odbornú reputáciu poškodil Igor Matovič. Naopak humorista Milan Markovič Bukovského obhajuje. – Foto: fb/dr.bukovsky

Zrušený kanál odoberalo viac ako 150 000 ľudí. Lekár má však ešte jeden kanál Dr. Igor Bukovský – život a svet. Ešte v pondelok doobeda mal iba 5 tisíc odberateľov za pár hodín mu začali pribúdať stovky ďalších. Momentálne je ich viac ako 7 800. Aj napriek tomu si však Bukovský myslí, že jeho odborná reputácia bola poškodená. „Odbornú reputáciu MUDr. Bukovského v médiách a očiach verejnosti zásadne poškodil najmä vtedajší predseda Vlády SR Igor Matovič, ktorý ho pred rokom, teda 25. septembra 2020, verejne osočil a dehonestoval nielen na tlačovej besede Vlády SR ale aj na rokovaní NR SR. V tejto veci podal MUDr. Igor Bukovský, PhD. voči bývalému predsedovi vlády žalobu a o výsledku súdneho sporu bude verejnosť informovať,“ uzatvára sa v stanovisku.

Čítajte viac:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti