eReport.sk
FOTO TASR/AP

Britská premiérka Trussová oznámila rezignáciu. „Nemôžem naplniť mandát, odstupujem.“


Britská premiérka Liz Trussová vo štvrtok oznámila, že odstupuje z funkcie predsedníčky vlády.  Voľby nového predsedu Konzervatívnej strany sa podľa jej slov uskutočnia v priebehu budúceho týždňa. Trussová na svojom poste zatiaľ zostane a po voľbe odovzdá funkciu svojmu nástupcovi.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nový britský minister financií Jeremy Hunt.
  2. britská premiérka Liz Trussová
  3. Ilustračné foto
  4. Liz Trussová
  5. milión za štyri prejavy
  6. Britská premiérka Liz Trussová.
  7. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  8. Strán nikdy nie je dosť!

Premiérka priznala, že nemôže „naplniť mandát“, s ktorým bola zvolená. „Do funkcie som nastúpila v období veľkej hospodárskej a medzinárodnej nestability,“ povedala s tým, že domácnosti aj podniky v krajine majú problémy platiť účty.

Hovorila aj s kráľom

Trussová podľa svojich slov o svojej rezignácii hovorila s kráľom Karolom III. Vo štvrtok popoludní absolvovala stretnutie so šéfom parlamentného výboru Konzervatívnej strany Grahamom Bradym.

Predsedníčkou konzervatívcov sa Trussová stala 5. septembra a 6. septembra ju kráľovná Alžbeta II. – dva dni pred svojou smrťou – oficiálne poverila zostavením vlády.

Spôsobila finančný chaos

Navrhované daňové úľavy, ktoré Trussovej vláda v septembri predstavila, spôsobili v krajine finančný chaos. Návrh rozpočtu, ktorý viedol k turbulenciám na finančných trhoch, stál už minulý týždeň kreslo ministra financií Kwasiho Kwartenga.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britská premiérka Trussová oznámila rezignáciu. „Nemôžem naplniť mandát, odstupujem.“

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne