eReport.sk
britská premiérka Liz Trussová
Britská premiérka Liz Trussová. Foto: tasr/ap

Britská premiérka pôjde zrejme proti vlastnej vláde: Chce uvoľniť pravidlá pre migrantov!

Britská premiérka Liz Trussová pravdepodobne zaháji rozsiahlu revíziu britského vízového systému v snahe vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny. Informovala o tom agentúra Reuters podľa nedeľnej správy britského denníka The Financial Times (FT).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žaloba na britskom súde na Vagnerovu skupinu
  2. Ilustračné foto
  3. Rusko legalizovalo nábor zločincov
  4. Liz Trussová
  5. Pracovník Svetového potravinového programu OSN stojí pri lodi MV Brave Commander, ktorá prepravila obilie z ukrajinského čiernomorského prístavu Pivdennyj do prístavného mesta Džibuti v utorok 30. augusta 2022.

Nová britská premiérka sa zrejme postaví proti členom vládneho kabinetu, ktorí vyjadrili antiimigračný postoj, aby mohla vykonať zmeny v zozname, ktorý povoľuje určitým priemyselným odvetviam obsadzovať niektoré pozície ľuďmi zo zámoria.

Kwarteng odmieta, že ide o uvoľňovanie pravidiel

V rámci revízie pritom možno príde i k uvoľneniu podmienok týkajúcich sa ovládania anglického jazyka v niektorých ekonomických odvetviach, aby do Británie mohlo prísť viac zahraničných pracovníkov, uvádza FT s odolávaním sa na zdroj z kancelárie britskej premiérky.

Na otázku o uvoľnení imigračných zákonov odpovedal v nedeľu pre BBC aj britský minister financií Kwasi Kwarteng: „Nie je to o uvoľňovaní pravidiel… migráciu musíme riadiť takým spôsobom, ktorý pre Britániu funguje,“ uviedol Kwarteng.

Zmeny sa majú dotknúť aj sezónnych pracovníkov

Na otázku, či bude rozšírený zoznam ľudí, ktorí môžu prísť do Británie, Kwarteng odpovedal, že o tom bude v nasledujúcich týždňoch informovať britské ministerstvo vnútra. FT okrem toho uvádza, že britská vláda plánuje zrušiť aj obmedzenia týkajúce sa počtu sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve.

Trussová je pripravená prijímať nepopulárne rozhodnutia

Trussová, ktorá sa stala premiérkou začiatkom septembra len niekoľko dní pred smrťou britskej kráľovnej Alžbety II., mala zatiaľ len málo príležitostí na objasnenie svojej vízie o Británii. Počas tohtotýždňovej návštevy New Yorku, kde sa zúčastnila na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, však povedala, že je pripravená v rámci snáh o stimuláciu ekonomického rastu prijímať aj nepopulárne rozhodnutia.

Zdroj: tasr


          


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britská premiérka pôjde zrejme proti vlastnej vláde: Chce uvoľniť pravidlá pre migrantov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie