eReport.sk
OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
Ilustračné foto: tasr/ap

Británia školí vojenských kaplánov pre ukrajinskú armádu

V rámci psychologickej podpory pre ukrajinských vojakov v boji proti Rusku vyškolila Británia viacero vojenských kaplánov z Ukrajiny. Informovala o tom v pondelok TASR podľa správy agentúry DPA.

Skupina zatiaľ desiatich duchovných sa počas dvojtýždňového výcviku naučila poskytovať vojakom na bojisku pastoračnú starostlivosť, duchovnú podporu a morálne vedenie. Uviedla to v pondelok britská vláda. Prvý kurz tohto typu sa uskutočnil na žiadosť ukrajinských ozbrojených síl.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovú
  2. Emotívne momenty
  3. Smer východ alebo západ?
  4. Naď je najväčší konšpirátor

Británia: Kapláni poskytujú nádej

V rámci ukrajinskej armády je veľký dopyt po pastoračnej starostlivosti, uviedol generálny kaplán britských ozbrojených síl Michael D. Parker.

„Týchto duchovných ich viera nabáda k tomu, aby aj neozbrojení vykročili smerom k nepriateľovi a postarali sa tak o ľudí každého vierovyznania,“ dodal programový riaditeľ výcviku reverend Robin Richardson, podľa ktorého vojenskí kapláni „robia všetko pre to, aby poskytli vojakom nádej“.

Takmer dvesto duchovných

Ťažiskom spomínaného kurzu bolo poskytovanie pastorácie priamo na bojisku, píše DPA. Tú nacvičovali duchovní spolu s ukrajinskými vojakmi, ktorým je v súčasnosti poskytovaný výcvik na juhozápade Anglicka.

Podľa dostupných údajov slúži v súčasnosti v ukrajinských ozbrojených silách približne 160 duchovných, tento počet sa má však postupne zvýšiť na viac než 700.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia školí vojenských kaplánov pre ukrajinskú armádu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php