eReport.sk
Zuzana Aufrichtová. Foto: fb/zuzana.aufrichtova

Bratislavská starostka posiela odkazy demonštrantom: Pokúšate sa atakovať bezpečný život!

Sloboda prejavu a právo na verejné deklarovanie názoru nesmú byť uplatňované na úkor bezpečného života ani za cenu porušovania zákonov. Na margo štvrtkových protestov v Bratislave to skonštatovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Zdôraznila, že Bratislava je mesto, kde sa protipandemické opatrenia dodržiavajú. 

„Pri Prezidentskom paláci prebieha zhromaždenie, ktorého účastníci sa pokúšajú bezpečný život priamo atakovať – priamymi útokmi, konfliktmi, výtržníctvom a pokusmi o blokovanie dopravy. Ale tiež zhromažďovaním veľkého počtu ľudí v období pandémie bez rúšok či respirátorov,“ poznamenala šéfka staromestskej samosprávy.

Protestujúci sú opäť v uliciach Bratislavy. Názory na demonštrácie sa rôznia:

  1. policajné hliadky a demonštranti počas protestného zhromaždenia
  2. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.
  3. Roman Mikulec

Protestujúcim odkázala, že slovenská metropola je mestom, kde ľudia dodržiavajú protipandemické opatrenia. Vidno to podľa nej aj na kultúrnych podujatiach mestskej časti. Okrem nosenia rúšok či respirátorov je to aj vakcinácia. „História ukazuje, že pandémie sa dajú zvládnuť, ťažké časy sa dajú prekonať. Rozumne, disciplinovane, spolu,“ povedala Aufrichtová.  

Neblokujte dopravu, vyzvala mestská časť

V rámci bezpečnosti vykonala mestská časť niekoľko opatrení, vrátane opätovného dočasného zatvorenia Grassalkovichovej záhrady. Spolu s políciou priebeh protestov naďalej monitoruje. Samospráva tiež pripomína, že ak nastanú skutočnosti, ktoré by viedli k zákazu zhromaždenia, ako je napríklad páchanie trestných činov, podnecovanie k násiliu alebo potláčanie základných ľudských práv, je mestská časť pripravená zhromaždenie rozpustiť. „Ide o krajné riešenie, preto vyzývame organizátorov a aj účastníkov zhromaždenia, aby sa zdržali akéhokoľvek protiprávneho konania a aby tiež neblokovali dopravu,“ vyzýva mestská časť.

Bratislavský magistrát vyslovuje dôrazný nesúhlas s akýmkoľvek blokovaním ciest, zastávok a prostriedkov MHD, so zamedzením bezpečného prechodu pre nezainteresovanú verejnosť z podchodu smerom k zastávkam a priechodom pre chodcov (zvolávateľ by mal na tento účel zabezpečiť bezpečný obchádzkový koridor) a poškodzovaním zelene zhromaždenými.

Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie

Na Hodžovom námestí a na Námestí slobody v Bratislave sa vo štvrtok protestuje proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám. Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest pri Hodžovom námestí i pri Námestí slobody. Chvíľku blokovalo Panónsku cestu 12 áut. Polícii sa doteraz podarilo v krátkom čase zakročiť a dlhším blokáciám zabrániť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislavská starostka posiela odkazy demonštrantom: Pokúšate sa atakovať bezpečný život!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti