eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Bratislava bude hostiť Bukureštskú deviatku. Čaputová: Lídri B9 a NATO budú rokovať o bezpečnosti

Prezidenti Bukureštskej deviatky (B9) budú v utorok (6. 6.) na samite v Bratislave rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou regiónu a o dosahoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine na región strednej Európy. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to avizovala na sociálnej sieti.

Rokovania o bezpečnosti

„Lídri Bukureštskej deviatky sa pravidelne stretávajú od roku 2015, aby zladili svoje pozície pred riadnym samitom NATO. Na moje pozvanie pricestujú do Bratislavy prezidenti Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska,“ priblížila prezidentka. Rokovanie sa uskutoční na Bratislavskom hrade.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tisíce uchádzačov
  2. Beňová reaguje na Čaputovú

Generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga prijme Čaputová ešte pred začiatkom samitu aj v Prezidentskom paláci. Popoludní sa stretne so Stoltenbergom aj premiér Ľudovít Ódor.

Čaputová: Lídri B9 a NATO budú rokovať o bezpečnosti

Skupina B9, ktorá spája krajiny východného krídla Aliancie, vznikla z iniciatívy prezidentov Poľska a Rumunska a prvé stretnutie lídrov sa uskutočnilo v Bukurešti. V Bratislave pôjde o ôsme stretnutie jej lídrov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bratislava bude hostiť Bukureštskú deviatku. Čaputová: Lídri B9 a NATO budú rokovať o bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php