eReport.sk
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy v utorok 19. apríla 2022.
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v utorok 19. apríla 2022. Foto: tasr/ap An explosion is caused by Israeli airstrikes on a Hamas military base in town of Khan Younis, southern Gaza Strip, Tuesday April 19, 2022. (AP Photo/Yousef Masoud)

Bombové útoky v Jeruzaleme! Hlásia obeť i zranených

Najmenej jednu obeť si vyžiadali bombové útoky na dvoch autobusových zastávkach v Jeruzaleme, ku ktorým došlo v stredu ráno. Zranenia utrpelo ďalších 14 osôb. Podľa polície by za útokmi mohli stáť Palestínčania.

Bombové útoky na zastávke autobusu

Podľa vyjadrenia tamojšej polície jeden muž pri útokoch utrpel vážne zranenia, ktorým následne podľahol.

Jeden z výbuchov, ktorý sa odohral na autobusovej zastávke nachádzajúcej sa v blízkosti diaľnice smerujúcej von z mesta, si vyžiadal 12 zranených, pričom štyria z nich sú vo vážnom stave, uviedli záchranné zložky. Túto zastávku využívajú najmä ľudia, ktorí do centra mesta dochádzajú za prácou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Balázs Dzsudzsák a Viktor Orbán.
  2. Tabuľa označujúca poľskú obec Przewodów, ktorú zasiahla raketa vystrelená Kyjevom.
  3. Ázijský trh výnosnejší než európsky?
  4. Chaos a bezprávie?

Druhá explózia na ďalšej zastávke, ležiacej neďaleko miesta prvého výbuchu, zranila troch ľudí a zničila jeden autobus. K výbuchom došlo v čase rannej dopravnej špičky.

Stala za tým Palestína?

Podľa polície by za útokom mohli stáť Palestínčania, keďže incident sa odohral v čase zvýšeného izraelsko-palestínskeho napätia. Izraelčania už niekoľko mesiacov podnikajú takmer každodenné razie na okupovanom Západnom brehu Jordánu. Tie začali v reakcii na sériu smrtiacich útokov proti Izraelčanom, ktoré si vyžiadali 19 životov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bombové útoky v Jeruzaleme! Hlásia obeť i zranených

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti