Prvé kolo prezidentských volieb majú Slováci už za sebou, teraz sa hotujú na to druhé. Napriek všetkým prieskumom sa víťazom prvého kola stal kandidát Progresívneho Slovenska a de facto aj celej opozície Ivan Korčok. „Až“ druhé miesto obsadil najhorúcejší kandidát na prezidenta, súčasný predseda Národnej rady SR a šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ľudia zostali týmto výsledkom síce prekvapení, ale ako sa hovorí – nechváľ dňa pred večerom.
Raketový nárast hlasov pre Korčoka
Ivan Korčok mal z víťazstva v prvom kole veľkú radosť, podporovatelia Petra Pellegriniho, naopak, netajili sklamanie a najmä – prekvapenie. Prekvapenie preto, lebo pred prvým volebným kolom nič nenasvedčovalo tomu, že by ho mal Ivan Korčok zdolať. Lenže, stalo sa, a tak sa mnohí pýtajú: „Prečo?“
Rovnakú otázku si položil aj anonymný autor statusu, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Telegram Róbert Merva, dlhoročný žurnalista, ale aj hovorca dnes už neexistujúceho Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Slovenskej republiky, poradca ministra hospodárstva Juraja Miškova, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a súčasný riaditeľ vydavateľstva Torden.
Neznámy autor vo svojom príspevku ale zároveň ponúka i odpoveď či akési vysvetlenie, ktoré čo-to naznačuje. V prvom kole prezidentských volieb sa podľa neho udialo niečo, čomu sa bude potrebné ešte povenovať, pretože to nie je „s kostolným poriadkom“! Raketový nárast po každom sčítavaní hlasov pre Korčoka nemal podľa autora len psychologický nárast, ale bol vytvorený historický rekord, aký sa v ére našej samostatnosti ešte neudial!
„Po sčítaní pätiny, resp., tretiny všetkých hlasov, Korčok zaostával o 12-15% za Pellegrinim!“ začína s bilancovaním toho, čo sa v prvom kole volieb dialo. Ktosi napísal status s vyjadrením, že „toto už nemôže byť prekonané“, a predsa sa to stalo!
Takéto niečo sa u nás ešte nestalo
„Nikto nikdy na Slovensku z volebných favoritov nedobehol, resp. ani zďaleka neprekonal takýto výsledok po sčítaní tretiny všetkých voličských hlasov! Boli to vždy rozdiely 2-4%, ale nie 12, nebodaj 15%! Už 10% spočítaných hlasov, predstavuje vzorku skoro pol milióna ľudí a z tejto vzorky sú pozície už jasné a spravidla sa veľmi nemenia až do konečného sčítania.
Tak sa dialo aj pri sčítaní u všetkých kandidátov, ktorým percentá rástli, alebo sa menili, presne v štatistických odchýlkach,“ píše ďalej anonymný autor. Podľa neho ale len u Korčoka sa udialo niečo, čo sa ešte neudialo zrejme ani v zahraničí.
„Takéto niečo bezprecedentné som z priebehu sčítavania hlasov kdekoľvek doteraz ešte nikde nezachytil! Je prakticky nemožné, aby po sčítaní tretiny národa, kedy je prakticky už rozhodnuté a percentá sú zastabilizované, Korčok zaostával za Petrom Pellegrinim o 12%, no napokon to o 5% vyhral! Toto sa v našej blízkosti ešte nikde nikdy nestalo!“ konštatuje autor, ktorý žiada Slovákov aby ten, kto má takúto informáciu, mu ju posunul.
„Rozhodne sa takéto niečo neudialo na Slovensku, v našich všetkých doterajších Parlamentných, či Prezidentských voľbách!,“ prízvukuje autor, podľa ktorého ide nielen o precedens, ale a hlavne o psychologický ťah.
Je to celé viac zázrak ako realita
„Korčok totiž vystúpil z vysokého zaostávania za Pellegrinim doslova ako „raketa“, ako „parný valec“, čím vytvoril do II. kola našich volieb silnú negatívnu formu v náš neprospech, že je jasným favoritom na víťaza! Preto je na mieste obava, že tento priebeh nemá so skutočnosťou veľa spoločného, a že teda je na mieste sa domnievať, že došlo k zásahu, resp. manipulácii hlasov v prospech Korčoka!“ šokuje anonymný autor, ktorý v ďalších riadkoch rozvíja svoju teóriu.
„Pretože ak bude v II. kole spočítaných trebárs 80% hlasov a Peter Pellegrini bude viesť trebárs o 5% nad Ivanom Korčokom, môže sa podľa tohto modelu stať, že Korčok nakoniec ešte o 5% preskočí Petra Pellegriniho! Čo je pri sčítaní takého veľkého počtu hlasov viac zázrak, ako realita,“ myslí si autor, podľa ktorého jedno až dvojpercentné odchýlky sú v poriadku, ale to čo sa udialo teraz, vystavilo Korčokovi „letenku“ do Prezidentského paláca i v prípade, ak bude po sčítaní viac ako 30% hlasov v druhom kole zaostávať aj o 15%, tak nakoniec to i tak vyhrá!
Pre Slovensko veľmi zlý signál
„Toto je už volebné scifi na Slovensku a nemá s doterajšou realitou volieb nič spoločné, no predsa sa to stalo! A je to veľmi zlé pre nás do druhého kola. Ak je to nevídaná volebná realita okolo Korčoka, tak potom máme na Slovensku veľmi vážny problém, a tu potom rozhodne každý jeden hlas od voličov Štefana Harabina!“ zamýšľa sa autor a dodáva, že preto musia prísť voliť všetci jeho voliči, alebo takmer všetci, lebo ak neprídu, máme za Prezidenta človeka, rovnorodého s Macronom, „Generálom“ (český prezident Pavel – pozn. red.), či Bidenom!
„Je to celé pre Slovensko veľmi zlý signál do II. kola, pretože progresívci sa v takomto prípade, ak je ten raketový výstup Korčoka na 1. miesto pravdivý, reálny, tak je to náš veľký problém, presne podľa predikcií v početných článkoch, uverejnených pred voľbami na tomto účte, že sa progresívci skutočne až nevídaným spôsobom zmobilizovali!,“ píše ďalej anonymný autor, podľa ktorého ale aj keby sa zmobilizovali, nedáva to žiadnu logiku, ako záhadne rástli percentá Korčokovi po každom sčítaní…
Neuveriteľné veci s percentami
„Navyše, moratórium skončilo o pol jedenástej, prvé výsledky mali naskočiť takmer okamžite, no čakali sme na ne skoro ďalšiu pol hodinu. Prečo?? Tu sa udialo niečo obludne falošné a zmanipulované zo strany tých, ktorí sumarizovali sčítavanie hlasov,“ pokračuje autor v spochybňovaní legitimity výsledkov prvého kola prezidentských volieb.
Mohlo by vás zaujímať:
„Prvé výsledky boli pravdivé, tam sa však ukázalo, že Korčok nemá žiadnu šancu na Pellegriniho, a tak sa hneď nato začali diať až neuveriteľné veci s percentami, v prospech Korčoka! Ak toto Pellegrini nechá „plávať“ a neobuje sa do tohto volebného precedensu, dopadne to pre nás veľmi zle…“ zakončil neznámy autor svoje zamyslenie sa nad výsledkami prvého kola prezidentských volieb. A my iba dodávame, že eReport sa nemusí stotožňovať s názorom, ktorý je v článku prezentovaný.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Bolo sčítanie hlasov v prvom kole prezidentských volieb fér? Neznámy autor ukazuje, že asi nie