tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Teherán, Irán, vlajka
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Iráne odsúdili troch ľudí na trest oslepenia na jedno oko

Iránske súdy odsúdili na trest oslepenia na jedno oko troch ľudí. Podľa miestneho denníka Hamšahri medzi odsúdenými bola aj žena. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Odsúdená žena v roku 2011 vyliala kyselinu na inú ženu, čo spôsobilo, že prišla o oko. Denník informoval, že iránsky najvyšší súd potvrdil rozsudok, že aj ju možno oslepiť na jedno oko podľa zásady islamského práva šaría „oko za oko“. Iránka okrem toho dostala trest odňatia slobody a pokutu.

Jeden z mužov dostal rovnaký trest za to, že v roku 2017 spôsobil, že jeho obeť prišla o oko pri útoku nožom. V treťom prípade z roku 2018 bol muž odsúdený za oslepenie kamaráta na ľavé oko loveckou zbraňou. Všetky tri prípady boli postúpené prokuratúre v hlavnom meste Teherán.

Iránske právo umožňuje využívať tento druh trestov na žiadosť obetí alebo ich príbuzných, ktorí môžu odsúdeného takéhoto trestu ušetriť. Amnesty International a ďalšie ľudskoprávne organizácie odsudzujú krutý trest oslepenia v islamskej republike a prirovnávajú ho k mučeniu, píše AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Iráne odsúdili troch ľudí na trest oslepenia na jedno oko

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku