eReport.sk
Žurnalistika nie je zločin
Antony Blinken, americký minister zahraničných vecí. Foto: tasr

Blinken: USA poskytnú Moldavsku finančnú pomoc vo výške 135 miliónov dolárov


Spojené štáty plánujú poskytnúť Moldavsku ďalšiu finančnú pomoc vo výške 135 miliónov dolárov na energetickú bezpečnosť a boj proti dezinformáciám z Ruska. V metropole Kišiňov to v stredu na tlačovej konferencii s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou oznámil americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Pomoc pre Moldavsko

Blinken konkretizoval, že 85 miliónov dolárov pôjde na posilnenie energetickej infraštruktúry, 50 miliónov dolárov je určených na reformu energetického a poľnohospodárskeho sektora a boj proti dezinformáciám. Najnovšiu pomoc Moldavsku musí ešte schváliť americký Kongres.

„Posilní to schopnosť Moldavčanov odolávať zasahovaniu zo strany Ruska, usporiadať slobodné a spravodlivé voľby a pokračovať v smerovaní ceste do Európskej únie,“ povedal Blinken, ktorý z Moldavska zamieri do Česka na dvojdňové neformálne rokovania ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Joe Biden.
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  4. Pavel je skeptický

Od začiatku vojny na Ukrajine vo februári 2022 USA poskytli Moldavsku finančnú pomoc vo výške 774 miliónov dolárov. Z toho bolo približne 300 miliónov dolárov vyčlenených na energetickú bezpečnosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken: USA poskytnú Moldavsku finančnú pomoc vo výške 135 miliónov dolárov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: