eReport.sk
Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
Podpredseda Smeru Juraj Blanár. Zdroj: eReport

Blanár: Na škodlivosť protiruských sankcií už upozorňuje aj WTO, svetová ekonomika je v ohrození!

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár dal v pondelok občanom do pozornosti vyjadrenia Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Tá upozorňuje, že jej členské štáty by nemali zavádzať ďalšie reštrikcie v ekonomickej oblasti. Za reštrikcie sa pri tom dajú považovať aj protiruské sankcie. V prípade pokračovania nastoleného trendu hrozí podľa WTO zhoršenie celkových vyhliadok svetovej ekonomiky.

Blanár o sankciách

„Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová vyzvala členské štáty aby nezavádzali nové reštrikcie, inak by sa mohli zhoršiť vyhliadky svetovej ekonomiky. Tieto reštrikcie sú podľa nej na vzostupe, ktorú prehĺbila vojna na Ukrajine ruka v ruke s potravinovou krízou. Tiež považuje za zásadné odstrániť najmä exportné reštrikcie, aby sa znížil samotný nárast cien,“ napísal Blanár na sociálnej sieti.

Status Juraja Blanára

Foto: fb/jurajblanar

Smer na možné problémy upozorňuje už dlhšie

Podpredseda sociálnych demokratov ďalej upozorňuje, že strana Smer na hrozbu podobných problémov v rámci Slovenska upozorňuje už dlhšie. V zahraničných médiách sa dokonca začali objavovať správy, že následky ekonomických a energetických problémov by v Európe mohli zabiť viac ľudí ako samotná vojna na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tomáš Valášek na snímke z videa.
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  3. Kollár reaguje na Pavla
  4. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

„V podstate potvrdzuje našu kritiku sankcií, ktoré zhoršili a ak sa zavedú ďalšie, môžu zhoršiť ešte viac svetovú ekonomiku a zvýšiť tým už bez tak vysokú infláciu. Už dnes pociťuje celé Slovensko pociťuje ich dopady a odborníci varujú, že to bude v budúcnosti ešte horšie. Zavedenie sankcií priťažilo samotnej Európskej únii, ale to by sa museli mnohí predstavitelia v EÚ ako Ursula von der Leyenová, tak aj predstavitelia našej vlády pozerať triezvo na problémy. Pre dobro všetkých dúfam, že aspoň Svetovú obchodnú organizáciu poslúchnu a začnú sankcie skôr zmierňovať, ako zavádzať nové,“ pokračuje Blanár.

Najlepšia vláda histórie?

Premiér Eduard Heger (OĽANO) medzi časom tvrdí, že vlády OĽANO sú najlepšie vlády, aké kedy na Slovensku boli. Tvrdí tiež, že s príslušnými krízami sa žiadna vláda nepopasovala tak dobre, ako tá jeho. Už zajtra môže ale parlament rozhodnúť o jej konci. Blanár pri tejto príležitosti vyzýva ľudí, aby si názor na celú problematiku vytvárali sami.

„Eduard Heger v parlamente pri vyslovovaní nedôvey vláde tvrdí, že je to najlepšia vláda, akú Slovensko kedy malo. Záver si urobte sami…,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár: Na škodlivosť protiruských sankcií už upozorňuje aj WTO, svetová ekonomika je v ohrození!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti