eReport.sk
Čo sa stalo predsedovi parlamentu?
Predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár. Zdroj: tasr

Dnes v parlamente: Rozprava pokračuje, hádky, prosby, osočovania, urážky

Dnes v parlamente. Vláda stratila dôvod na svoju existenciu, škodí celému Slovensku. V diskusii k návrhu na odvolanie vlády to povedala šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) strane SaS odkázal, že patria spolu na jednu loď a v boji za spravodlivejší štát nemôže byť SaS partnerom s mimoparlamentným Hlasom-SD.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  2. Pridá sa Za ľudí k Dzurindovi?
  3. Tomáš Valášek na snímke z videa.

„Po tom, ako sme vypovedali koaličnú zmluvu, očakávali sme, že si vláda uvedomí hrozbu, ktorá bola v uprednostnení Sme rodina a vyhnaní SaS,“ vyhlásila Zemanová. Vláda podľa nej zároveň podkopáva základy právneho štátu, klame EÚ, ohrozuje čerpanie prostriedkov z plánu obnovy či prekrúca fakty, napríklad aj o pomoci samosprávam.

Za všetko môže Fico

Poslankyňa tiež pripomenula, že Sme rodina nepodporila žiadnu z kľúčových reforiem. Miloš Svrček (Sme rodina) reagoval, že hnutie Sme rodina neblokovalo reformy. Tvrdí, že hnutie ich pomohlo modifikovať, aby boli vykonateľné.

Ak padne vláda, nič sa nestane

Poslanec Karol Galek (SaS) sa opýtal, či práve to, čo robí vláda, nie je dláždením cesty Smeru-SD. Pripomenul, že 91 percent obyvateľov Slovenska nedôveruje lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi a za nepriateľa bol od začiatku označovaný šéf SaS a exminister hospodárstva Richard Sulík. Ak padne vláda, pre domácnosti sa podľa Galeka nič nezmení, pretože žiadna z budúcich vlád si nedovolí siahnuť na to, čo zanechali na rezorte hospodárstva.

Hlas nemôže byť partnerom

Grendel zdôraznil, že Hlas-SD nemôže byť partnerom v boji za rovnosť pred zákonom. Poslanec Erik Tomáš (nezaradený) potvrdil, že predstavitelia Hlasu-SD nemajú veľa spoločného so SaS. Sú to podľa neho dva hodnotovo odlišné svety. „Spája nás jedno jediné, už nechceme túto vládu,“ odkázal.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dnes v parlamente: Rozprava pokračuje, hádky, prosby, osočovania, urážky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php