eReport.sk
Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová.
Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr/fb-zcaputova

Blaha spomína na Husáka: Útoky na slobodu slova sa mi hnusia od normalizátorov aj od Čaputovej!

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha si pripomenul 110. výročia narodenia Gustáva Husáka. Husák je kvôli svojmu pôsobeniu na čele socialistického režimu vo veľkej časti široko kritizovaný. Nielen podľa Blahu však existujú dôvody, pre ktoré je vhodné poďakovať mu za jeho prínos pre Slovákov.

„Bol som na jeho hrobe a uctil si jeho pamiatku. Viete, prečo? Pretože tak ako ja veril v socializmus. Veril v sociálne spravodlivú spoločnosť bez chudoby a vojen, veril, že štát sa musí postarať o tých najzraniteľnejších, veril, že robotníci nemajú byť otrokmi,“ vyjadril sa Blaha na sociálnej sieti.

Liberáli sú vraj horší

Blaha tvrdí, že aj keď si uvedomuje negatívne stránky normalizácie, nemôže sa zbaviť pocitu, že liberálna doba je v mnohom podobná, dokonca oveľa horšia: „Ľudia mali bývanie, robotu, sociálne istoty. A životná úroveň v 70. a 80. rokoch rástla. Áno, liberáli budú kričať, že bola normalizácia. Pritom to, čo robia oni, je stokrát horšie – likvidujú slobodu, prenasledujú ľudí za iné názory, zakazujú vedecké knihy. Čo tí chcú vyčítať Husákovi? Nie, neobhajujem normalizáciu a nikdy nebudem. Naopak. Útoky na slobodu slova sa mi hnusia – či už od kovaných normalizátorov alebo od Čaputovej.“

Husáka naviac podľa poslanca nemôžeme vnímať len v kontexte normalizácie. „Je to voči nemu nefér. Bol jedným z lídrov SNP – ako antifašista si ho za to vždy budem vážiť. Bojoval proti nemeckým okupantom, bojoval proti nacizmu. Žeby ho práve preto nenávideli dnešní rusofóbovia? A áno, sedel v base dlhé roky za to, že bojoval za Slovensko. Za zákaz majorizácie. Za federalizáciu a našu slobodu,“ uviedol Blaha.

Ďakuje mu

Medzi hodnoty, v ktorých Blaha podľa svojich vlastných slov vyrastal a ktoré už dnes nie sú samozrejmosťou, mal patriť mier, alebo bezpečnosť. To sú pocity, ktoré Blaha vyzdvihuje zo svojho detstva a dokonca za to Husákovi ďakuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chaos v parlamente bez riešenia?
  2. Posledná nádej vyhasla!
  3. Eduard Heger a Richard Sulík

„Ďakujem, pán doktor Husák, za to, že som mohol vyrastať v mieri a bezpečí, , že ste sa pričinili o samostatné Slovensko. Ďakujem za to prekrásne detstvo v socializme. Liberáli sa môžu aj hodiť o zem, ale osobnosti národných dejín si budeme pripomínať. Česť pamiatke doktora Gustáva Husáka,“ uzavrel Blaha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha spomína na Husáka: Útoky na slobodu slova sa mi hnusia od normalizátorov aj od Čaputovej!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti