eReport.sk
Irena Biháriová, foto: facebook

Bihariová novému šéfovi Spolu: Gratulujeme Miroslavovi Kollárovi a rešpektujeme jeho vôľu


Šéfka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová rešpektuje podporu delegátov strany Spolu – občianska demokracia (OD) novému predsedovi Miroslavovi Kollárovi a jeho vízii o nespájaní sa s PS. TASR o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia progresívcov Radovan Choleva.

„Rešpektujeme vôľu delegátov a delegátiek snemu strany Spolu-OD a gratulujeme Miroslavovi Kollárovi k víťazstvu v súťaži o post predsedu strany Spolu,“ spresnila s tým, že rozhodnutie vyhodnocujú v hnutí ako trvalé a určujúce pre ich ďalšie vzťahy.

„Hnutie PS sa bude naďalej usilovať byť pre krajinu odbornou, hodnotovo čitateľnou alternatívou voči rozhádanej nekompetentnej koalícii a korupčnícko-extrémistickej opozícii,“ podotkla Bihariová.

Kollára zvolili za predsedu Spolu na sobotnom sneme. V súboji o post šéfa strany sa stretol s doterajším predsedom Jurajom Hipšom. V prípade oboch kandidátov išlo tiež o voľbu filozofie smerovania strany. Kým Kollár je presvedčený, že Spolu má fungovať samostatne ako stredopravá a občianskodemo­kratická strana, Hipš presadzoval spojenie s PS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miroslav Kollár (Spolu).
  2. Irena Bihariová.
  3. Uprostred Irena Bihariová počas tlačovky PS.
  4. Simona Petrík (PS).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bihariová novému šéfovi Spolu: Gratulujeme Miroslavovi Kollárovi a rešpektujeme jeho vôľu

Dnes…

Aktuálne