eReport.sk
Americký prezident Joe Biden,
Americký prezident Joe Biden, foto: tasr

Biden využil svoje posolstvo: Podľa jeho slov ide o najlepší spôsob, ako pomôcť civilistom, ktorí trpia vojnou


Prezident USA Joe Biden v nedeľu využil svoje posolstvo pri príležitosti moslimského sviatku obetovania íd al-adhá na obhajobu Washingtonom podporovaného návrhu dohody o prímerí v Pásme Gazy. Podľa jeho slov ide o najlepší spôsob, ako pomôcť civilistom, ktorí trpia hrôzami vojny medzi hnutím Hamas a Izraelom, informovala agentúra AFP.

,,Zahynulo príliš veľa nevinných ľudí vrátane tisícov detí. Rodiny utiekli zo svojich domovov a videli, ako sú ich komunity zničené. Ich bolesť je nesmierna,“ uviedol Biden vo vyhlásení.
Podľa vlastných slov je „presvedčený, že trojfázový návrh prímeria, ktorý Izrael predložil Hamasu a ktorý schválila Bezpečnostná rada OSN, je najlepším spôsobom, ako ukončiť násilie v Gaze a v konečnom dôsledku ukončiť vojnu“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár
  3. Český prezident Petr Pavel

Šesťtýždňové prerušenie bojov

Spojené štáty naliehajú na Izrael a Hamas, aby súhlasili s dohodou o prímerí, ktorá by v počiatočnej fáze umožnila šesťtýždňové prerušenie bojov. Prezident USA v stanovisku pri príležitosti sviatku íd al-adhá vyzdvihol úsilie Bieleho domu pri obhajobe práv utláčaných moslimských menšín vrátane Ujgurov v Číne a Rohingov v Mjanmarsku. Dodal, že jeho administratíva pracuje aj na mierovom riešení konfliktu v Sudáne.

Biden prisľúbil aj boj proti islamofóbii v USA, čím sa priamo snažil osloviť amerických moslimov, ktorých hlasy budú dôležité v novembrových prezidentských voľbách, všíma si AFP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden využil svoje posolstvo: Podľa jeho slov ide o najlepší spôsob, ako pomôcť civilistom, ktorí trpia vojnou

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne