eReport.sk
Juraj Gedra Zdroj: YT Smer

Korčokov frustrovaný marketér v Denníku N nadával predstaviteľom Smeru, ospravedlniť sa nemieni


V politickom tábore progresívnych liberálov sa zvykne šíriť okrídlený výrok ich ikony Václava Havla – pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou. Korčokov marketér Znášik však tento boj celkom jednoznačne prehral.

Predstavitelia Smeru-SD na dnešnej tlačovej konferencii zopakovali potrebu rešpektovať iný názor. Minulotýždňové príspevky dvoch denníkov podľa vedúceho Úradu vlády SR Juraja Gedru však demonštrovali presný opak. Nerešpektovanie iného názoru. Jedným zo spomínaných príspevkov bol podcast Denníka N.

Frustrovaní

Takže poďme k podcastu Denníka N s názvom Toto vystrihneme. Za mikrofónmi väčšinou sedia Braňo Bezák, Zuzana Vitková, Adam Znášik a Tomáš Bella, píše sa na webe denníka. Braňo Bezák má v denníku na starosti podcasty a marketing, Zuzana Vitková je reportérka a Tomáš Bella je jeden zo zakladateľov Denníka N, pričom je členom predstavenstva vydavateľstva N Press, ktoré Denník N vydáva.

Malá odbočka. Zástupkyňou šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného je Vitalia Bella. Pôvodom Ukrajinka. Ide o manželku spoluzakladateľa Denníka N Tomáša Bellu. Aj v spomínanej časti podcastu, kde sa nadávalo predstaviteľom Smeru, je informácia, že Tomáš Bella je odcestovaný v zahraničí. Podľa jeho statusu na X (bývalý Twitter) sa nachádzal v Kyjeve a chválil sa, že s jeho Teslou je na ulici pomenovanej po nacistickom kolaborantovi Stepanovi Banderovi.

Ale naspäť k podcastu. Ďalším účastníkom býva a aj v predmetnej časti bol Adam Znášik. A práve on opakovane až posadnuto nadával Erikovi Kaliňákovi, Richardovi Gluckovi a Jurajovi Gedrovi. Znášik je externým spolupracovníkom. Jeho živobytím je totiž politický marketing. Inak povedané, živia ho politické kampane. A treba povedať, že v minulosti aj veľmi úspešné. Spoločne s Petrom Hajdinom vlastnia agentúru Komplot a podieľali sa na víťazných kampaniach Andreja Kisku či Jána Luntera.

To je však minulosť. V poslednej dobe sa Znášikovi a agentúre Komplot už vyhrávať voľby nedarí. Ich najnovšou a zrejme aj najbolestivejšou prehrou bola prehra ich zverenca Ivana Korčoka. Je celkom zjavné, že Znášik je z prehier frustrovaný. Koniec koncov, v tomto tábore je hlboká frustrácia z prehier bežná. Dokonca aj istý progresívny psychológ sa pre Denník N priznal, že po Korčokovej prehre bral lieky na upokojenie.

Prehry nezvládajú

Aj tu je vidieť ich prístup k demokracii, ktorou sa tak radi a okázalo pri každej príležitosti oháňajú. Keď voľby vyhrávajú, demokracia funguje a je bezchybná. Ich prístup k demokracii sa však zásadné mení v prípade prehry. Vtedy sa naplno prejavia. Presne ako Znášik v podcaste.

Prehry jednoducho nezvládajú a ich deklarovaný rešpekt k výsledkom volieb je čisto formálny. Vnútri nosia niečo iné. Je to nefalšovaná nenávisť k názorovým oponentom. Môžu sa vyhovárať, že ide o humoristický podcast. No každému, kto si Znášika vypočuje, je jasné, že nejde o srandu a už vôbec nie o humor. Je to čistá nenávisť. A presne takéto šírenie nenávisti a jediného správneho názoru takmer zabilo premiéra Fica.

Miernym prekvapením je ospravedlnenie šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného a Braňa Bezáka. Ospravedlnenie prišlo ako reakcia na tlačovú konferenciu predstaviteľov Smeru. Celkom iný postoj však zaujal frustrovaný Adam Znášik. Ten prostredníctvom statusu na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) odkázal:

„Gedrovi, Gluckovi ani Kaliňákovi jr. sa neospravedlňujem. Sú to debili, čo dokázali aj dnešnou TK, ktorá nemala čo robiť na pôde úradu vlády. A ak mala, žiadam tam tiež priestor pre každého, koho niektorý z tých chruňov za ostatné roky urazil, alebo osočil. V normálnom svete by ich každý normálny človek po dnešku vysmial. My v normálnom svete nežijeme, čo je smutné.“

V politickom tábore progresívnych liberálov sa zvykne šíriť okrídlený výrok ich ikony Václava Havla – pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou. Havlov obdivovateľ Znášik však tento boj celkom jednoznačne prehral. A možno ani nikdy nebojoval, len to presvedčivo predstieral. Hovorí sa tomu pokrytectvo. Medzi progresívnymi liberálmi nejde o ojedinelý jav. Práve naopak. Je to ich poznávacie znamenie.

Zdroj: YouTube, Denník N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčokov frustrovaný marketér v Denníku N nadával predstaviteľom Smeru, ospravedlniť sa nemieni

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: