eReport.sk
Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden v Mexiku. Ak chcete azyl seďte doma a podajte si žiadosť. Povedal

Biden v Mexiku. Americký prezident Joe Biden v nedeľu pricestoval do Mexika, kde sa zúčastní na summite severoamerických lídrov a absolvuje aj rokovania s mexickým prezidentom Andrésom Manuelom Lópezom Obradorom. TASR správu prevzala z webovej stránky denníka El País a agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký republikán Kevin McCarthy.
  2. Podporujú demokrati korupciu?
  3. Americký prezident Joe Biden
  4. Stíhačky Kyjevu nepošleme

Lietadlo s americkým prezidentom pristálo na novom medzinárodnom letisku Felipeho Ángelesa, ktoré bolo uvedené do prevádzky vlani v marci. Na letisku ho privítal aj mexický prezident López Obrador.

Tri témy summitu

Americký prezident sa v Mexiku zúčastní na dvojdňovom (9. – 10. januára) summite severoamerických lídrov, na ktorom bude budú prítomní aj mexický prezident a kanadský premiér Justin Trudeau. Témami summitu budú klimatické otázky, ekonomická konkurencieschopnosť a migrácia.

Biden v USA čelí kritike zo strany republikánov i niektorých členov Demokratickej strany z dôvodu nedostatočného zvládnutia situácie z nezákonnými migrantmi. Do USA prichádzajú ľudia z krajín Strednej a Južnej Ameriky, ktorí vo svojich krajinách čelia utláčaniu, chudobe a kriminalite. Migrácia má byť aj jednou z tém utorňajších rokovaní Bidena s Lópezom Obradorom.

V hlavnom meste Mexiko boli v spojitosti s Bidenovým príchodom posilnené bezpečnostné opatrenia a príslušníci ministerstva vnútornej bezpečnosti USA poskytli mexickým úradom drony, kamery a policajné psy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden v Mexiku. Ak chcete azyl seďte doma a podajte si žiadosť. Povedal

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti