Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky ministerstva obrany na sociálnej sieti informuje, že na Slovensku sa konal prvý ročník Školy sociálnej demokracie. Osobne na podujatí aj prednášal o mieri, bezpečnosti a obrane. V tejto súvislosti sa pustil do Jaroslava Naďa, ktorý si podľa neho urobil s pánmi z Globsecu monopol na bezpečnostné témy a sami seba nazvali bezpečnostnou komunitou. Bestro otvorene napísal, že je rád, že štát už dnes nepodporuje radikálov a extrémistov. Koho tým myslí, je z kontextu jasné.
Naďovi vezmeme monopol na tzv. bezpečnostnú komunitu
Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky ministerstva obrany sa na sociálnej sieti vyjadril jasne: GLOBSECU A Naďovi vezmeme monopol na tzv. bezpečnostnú komunitu, z ktorej spravili nástroj propagandy a zakazovania plurality názorov.
Bývalý predseda o.z. Mladí sociálni demokrati Bestro na Facebooku informoval, že sme sa na Slovensku konečne dočkali začiatku prvého ročníka Školy sociálnej demokracie.
„Bolo mi cťou prednášať v rámci blokov venovaných mieru, bezpečnosti a obrane. Cítim osobnú výzvu v potrebe zabezpečiť pluralitu názorov v rámci verejnej diskusie o týchto témach. Som veľmi rád, že štát už dnes nepodporuje radikálov a extrémistov, pre ktorých sú iné názory hodné vypínania, prenasledovania, či väzby. V bezpečnostnej komunite musí skončiť povrchnosť a prvoplánové pokrytectvo. Naviac, vojna predsa pre nikoho normálneho nemôže byť preferovaný status quo,“ skonštatoval Robert Bestro.
Mohlo by vás zaujímať:
Následne sa pustil do takzvanej „bezpečnostnej komunity“, ako nazvali sami seba ľudia okolo Globsecu. V tejto súvislosti pripomenul aj „najhoršieho ministra obrany v histórii SR Jaroslava Naďa“. Dodal, že táto komunita nie je odbornou, ale propagandistickou komunitou, „ktorá až priveľmi často pohŕda svojim domovom“.
Nádejní politici slovenskej sociálnej demokracie
Čo sa mu na tejto komunite nepáči? „Vo všetkých okolitých krajinách bezpečnostné komunity obsahujú určitú dávku vzájomného odborného či ľudského rešpektu. U nás absencia poriadneho vysokoškolského civilného obranného či bezpečnostného odboru spôsobila, že je po odbornej stránke tzv. bezpečnostná komunita brutálne slabá,“ popísal Bestro.
Veľmi by si želal, aby sa postupne pre účely návratu normálnosti a vytvárania hrádze proti extrémnemu progresivizmu vytvorila skupina ľudí zaujímajúcich sa o bezpečnostnú, obrannú či zahraničnú politiku, ktorá vie vyjadriť svoj názor. A to tak na domácej, ako aj medzinárodnej pôde.
„Každý jeden účastník určite už dávno pred mojimi vystúpeniami vedel, aké podstatné je udržiavať mier a vyhýbať sa vojnám, ktorých zárodky nikdy nemajú krátkodobý charakter a vo svojej hĺbke častokrát obsahujú príčiny, ktoré nespôsobuje len jedna zo strán. Títo nádejní politici slovenskej sociálnej demokracie budú vedieť výstižne a pochopiteľne vysvetliť svoje myšlienky. Tie však vzniknú na základe hlbších úvah, patričnej vzdelanosti a reálneho, nie predstieraného kritického myslenia. Čoskoro vám z tejto generácie predstavíme zaujímavých ľudí a ja sa na to osobne veľmi teším,“ uzavrel Robert Bestro.
Zdroj: Facebook/ Robert Bestro
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Bestro z MO SR sa obul do Naďa a dodal: Som rád, že štát už nepodporuje radikálov a extrémistov