eReport.sk
O zlých politikoch a modlách
Monika Beňová. Foto: fb/monikabenova

Beňová otvorene k zajtrajšiemu zasadnutiu EK: Komisia v princípe na žiadosť liberálov len zopakuje to, čo už odznelo

,,O čo horšie o to lepšie. Toto by si Progresívne Slovensko malo dať na bilbordy namiesto toho nezmyslu, ktorý si vymysleli ako “naratív” volieb prezidenta a pravdepodobne aj volieb do EP,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová na svojej sociálnej sieti.

Podľa je slov, strana, ktorá nevyhrala voľby napriek historicky najväčšej podpore médií a mimovládneho sektora a napriek porážke za každú cenu chcela zostavovať vládu, evidentne nechápe, že aj v opozícii majú zodpovednosť. Aj keď sa cítia, ako hovorieva otec ich predsedu, opozíciou zbabelého národa, zodpovednosti ich to nezbavuje.

,,Vraciam sa práve z mojej bruselskej kancelárie po celom dni. Zajtra od 15,00 ma ešte vo výbore pre rozpočet čaká “vypočutie” s EK ohľadom “situácie na Slovensku v súvislosti so zmenami v trestnoprávnej legislatíve”. Spravodajcom je samozrejme poslanec za liberálov a Slovak, ktorý nastúpil do EP po odchode predsedu PS M. Šimečku Jozef Mihál. Komisia v princípe na žiadosť liberálov len zopakuje to, čo už odznelo v decembri v pléne,“ vysvetľuje Beňová.

Upozorňuje na viaceré fakty

,,Ostávam tu, aby som upozornila počas zasadnutia na viaceré fakty, ktoré liberálni politici u nás doma ale aj v európskych inštitúciach buď zámerne, alebo z nevedomosti zahmlievajú. Písala som o tom už dávnejšie, keď vláda E. Hegera bez konzultácií predložila EK Plán obnovy a odolnosti SR. Upozorňovala som na všetky slabé miesta a nedostatky a najmä na nereálnosť navrhovaných míľnikov,“ uviedla v statuse.

,,Nevykrikovala a neplakala som na tlačových konferenciách ani som nezvolávala demonštrácie. Lebo ja som vždy bola zástankyňou konštruktívneho dialógu v záujme krajiny. A tak sa do POaO SR dostali veci, ktoré dnes stoja pred našou vládou a za ktoré sme prebrali zodpovednosť aj keď sme s návrhom nesúhlasili a nikto naše pripomienky nebral do úvahy. Ale vláda pracuje a komunikuje s EK napriek tomu a aj napriek nieže polenám, ale balvanom ktoré nám hádže pod nohy na všetkých dostupných úrovniach Progresívne Slovensko a jeho “sympatizanti”, dodala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. predseda českej vlády Petr Fiala
  2. Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini
  3. minister spravodlivosti Boris Susko

Mnohí z nich aj v EK či na ministerstvách a v agentúrach

,,Napr. NIKA – Národná implementačná a koordinačná autorita spadajúca pod kanceláriu podpredsedu Vlády SR P. Kmeca. Neviem si inak vysvetliť dôvod, pre ktorý by sa informácie o konzultáciách či listoch z EK dostávali k predstaviteľom opozičného Progresívneho Slovenska namiesto k príslušným ministerstvám. Zrejme v zmysle už spomínaného hesla “O čo horšie o to lepšie.” zdôraznila europoslankyňa.

Chcem vyzvať slovenských politikov

,,Chcem preto aj dnes vyzvať slovenských politikov a aj slovenských zástupcov na rôznych úrovniach európskych a národných inštitúcií, aby ich najvyšším záujmom bol úspech Slovenska. Tešiť sa zlomyseľne a škodoradostne z problémov, ktoré sú riešiteľné spoločným úsilím, je neprofesionálne a nemorálne.

Mám 55 rokov a v EP pôsobím 20 rokov a mám pre všetkých tých, ktorí sa hlúpo tešia z každej informácie proti vlastnej krajine ešte jeden odkaz a ten je aj výsledkom dlhoročných skúseností, pozorovania a zodpovednosti v kontexte zmien ktoré prebiehajú globálne ale aj regionálne a lokálne. Silnejší sa vždy snaží podporovať rozdelenie a nestabilitu slabších. Môžu ich potom ľahšie ovládať. Vo všetkom,“ dodala v závere statusu.

Zdroj: fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová otvorene k zajtrajšiemu zasadnutiu EK: Komisia v princípe na žiadosť liberálov len zopakuje to, čo už odznelo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre