eReport.sk
zdroj foto: unsplash

Príspevky za ubytovanie odídenca sa znížia: Dôvodom úpravy je zrovnoprávnenie

Vláda ich bude poskytovať do 30. júna. Rozhodla o tom na stredajšom zasadnutí. V prípade poskytnutia ubytovania v bytoch a rodinných domoch sa výška príspevku na ubytovanie odídenca upraví na päť eur za jednu noc.

,,Dôvodom tejto úpravy je zrovnoprávnenie výšky poskytnutého príspevku bez ohľadu na vek ubytovaných, najmä s ohľadom na zraniteľnosť osôb, ktoré nedovŕšili vek 15 rokov, a pre ktoré je zabezpečenie ubytovania prioritou,“ priblížila vláda.

Výška príspevku

Nariadenie taktiež určuje aj maximálnu výšku príspevku, ktorú je možné vyplatiť za poskytovanie ubytovania v nehnuteľnosti slúžiacej na bývanie podľa počtu miestností. V prípade jednej obytnej miestnosti bude maximálna výška 390 eur. Za dve izby bude vyplatených najviac 540 eur. Za tri miestnosti vyplatí štát maximálne 720 eur a za štyri a viac izieb 900 eur.

V nebytových priestoroch slúžiacich na krátkodobé ubytovanie sa podľa materiálu príspevok zníži z 12 na desať eur za noc ubytovania odídenca nad 15 rokov. V prípade odídencov do 15 rokov bude príspevok znížený zo šesť eur na päť eur za noc.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Susko
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  3. Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský

Chceme naďalej pomáhať

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vysvetlil úpravy aktuálnymi možnosťami štátneho rozpočtu. ,,Chceme naďalej pomáhať, no musíme pomoc prispôsobiť aktuálnym finančným možnostiam,“ vysvetlil po rokovaní vlády. Napriek zníženiu príspevkov ide podľa neho stále o pomerne veľkú finančnú pomoc. Informoval, že o pokračovaní pomoci rozhodne i to, či sa na ňu nájdu externé zdroje z eurofondov.

,,Ak sa nám to podarí nájsť, budeme v tomto projekte radi pokračovať, ak nie, budeme to musieť prehodnotiť,“ uviedol Šutaj Eštok. Dodal, že vláda by mala v mať tejto veci jasno do konca marca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príspevky za ubytovanie odídenca sa znížia: Dôvodom úpravy je zrovnoprávnenie

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre