eReport.sk
Ján Benčík. Foto: tasr

Benčík sa poriadne utrhol: „Postaviť k múru a odstreliť ako prašivé svine“, píše v blogu

Pre mnohých kontroverzný vládny poslanec Ján Benčík (ex Za ľudí, aktuálne klub SaS) v piatok (18.2.) uverejnil blog, v ktorom kritizuje odporcov obrannej dohody s USA za ich správanie počas a po prijatí dohody v parlamente.

Benčík tvrdí, že správanie prívržencov parlamentnej a veľkej časti mimoparlamentnej opozície bolo agresívne a vládnych poslancov dostalo do nebezpečného ohrozenia. Zároveň obviňuje Smer-SD, že sa v téme obrannej dohody spojil s pravicovými extrémistami a komunistami. Sám sa však úplne neudržal na uzde, keď svojmu blogu dal nadpis: „Čas zvlčilosti – postaviť k múru a odstreliť ako prašivé svine“.

Pôsobí to ako odkaz adresovaný samotným protestujúcim a ich lídrom, čo by mohlo byť z pozície poslanca parlamentu a zástupcu občanov neakceptovateľné správanie. Koaličný poslanec však tvrdí, že len opakoval ich vlastné slová.

Na fotke v záhlaví Benčíkovho blogu z 18. februára sú tváre piatich opozičných poslancov, nad nimi svieti šokujúci titulok. – Foto: dennikn.sk/blog

„Spolu s kotlebovcami a ich replikantmi, Mazurekom a Sujom, si priamo pri vlajke Kotlebovej ĽSNS a plagáte s textom „Prepáč Rusko, zachráň nás“ zarečnili aj smeráci Fico a Blaha,“ naráža Benčík na to, že sa členovia Smeru-SD objavili na pódiu, na ktorom pred tým stáli aj členovia iných strán. Benčík však v blogu pre Denník N už nespomína, že predmetné pódium podľa zástupcov Smeru patrilo občianskej iniciatíve, nie konkrétnej politickej strane.

Obsadenie rečníckeho pultu

V blogu popisuje všetky udalosti, ktorými sa parlamentná opozícia počas prijímania dohody snažila vytvárať obštrukciu, ktorú si odargumentovala tým, že podľa prieskumov väčšina obyvateľov Slovenska nesúhlasí ani s podpísaním obrannej dohody, ani s prítomnosťou vojsk USA na Slovensku.

„V rokovacej sále Národnej rady vzápätí po zahájení schôdze obsadili dvaja kotlebovci rečnícky pult. Andrej Medvecký, výkonný podpredseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, súdne trestaný za alkohol za volantom a ublíženie na zdraví s rasovým motívom a poslanec Peter Krupa, ktorý sa trestnému stíhaniu za antisemitské statusy vyhol iba tvrdením, že profil na meno Peter Krupa s jeho statusmi a fotografiami, nie je jeho,“ popisuje Benčík udalosti v parlamente.

Urážka generálneho prokurátora?

Vládni poslanci pôvodne nechceli dovoliť generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, aby na schôdzi vystúpil. Neskôr bolo aspoň umožnené, aby jeho stanovisko k obrannej dohode s USA prečítal podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Pripomíname, že Žilinka neuspel ani v rámci pripomienkového konania, keďže vláda nezobrala v úvahu ani jednu z desiatok zásadných pripomienok k zmluve.

„Za rečnícky pult pustili kotlebovci len podpredsedu parlamentu Juraja Blanára, ktorý čítal siahodlhý traktát generálneho prokurátora Žilinku, ktorý v ňom okrem iného tvrdil, že okupačná zmluva z roku 1968, „legalizujúca“ pobyt okupačných vojsk na území Československa, uzavretá niekoľko mesiacov po násilnej okupácii a únose najvyšších štátnych, parlamentných a straníckych predstaviteľov za hranice a následne do Moskvy, je lepšia a výhodnejšia ako súčasná obranná dohoda s USA. Nielen podľa Ivety Radičovej sa tým odborne aj ľudsky úplne diskvalifikoval a mal by zvážiť svoj koniec vo funkcii,“ pokračuje Benčík, pri čom viditeľne kritizuje dokument, ktorý Žilinka priniesol do parlamentu.

Šíril Blaha niečo neverejné?

Benčík sa pozastavil aj nad „zoznamom zradcov“, ktorý na sociálnej sieti uverejnil opozičný politik a podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha. Vládni poslanci už niekoľko dní tvrdia, že na základe jeho grafiky im začali chodiť vyhrážky a niektorí ich kritici sa mali údajne dostaviť aj osobne.

„Na druhý deň sa ľúty boj o zmluvu preniesol na sociálne siete a zahájil ho, kto iný, ako Ľuboš Blaha, ktorý uverejnil zoznam „zradcov“ s fotografiami poslancov, ktorí hlasovali za dohodu s miestom bydliska, označil ich za vlastizradcov a amerických agentov a vyzval k šíreniu zoznamu,“ tvrdí Benčík.

Blaha a jeho prívrženci sa však už hneď po uverejnení zoznamu bránili, že poslanec nezverejnil nič, čo by nebolo doteraz verejnosti voľne dostupné. Fotky, mená a mestá sa totižto nachádzajú aj na stránkach Národnej rady Slovenskej republiky. Za zmienku stojí aj fakt, že Blaha ani zďaleka nie je jediným, kto zverejnil zoznam mien hlasujúcich za obrannú dohodu s USA.

„Lož, závisť, hlúposť a chrapúnstvo“

To sú podľa Benčíka faktory, ktoré spôsobujú taký charakter protestov proti obrannej dohode s USA, aké sledujeme. Stále však ostáva otázkou, či je urážanie protestujúcich cestou pre opätovné spojenie spoločnosti.

„Ako sa naša spoločnosť dostala do takéhoto stavu? Je to jednoduché. Stačí dať do kotlíka pár správnych ingrediencií. Lož, závisť, hlúposť a chrapúnstvo, okoreniť to nenávisťou a výdatne prikladať na oheň. Dreva je dosť a ochotných rúk nadostač. Konšpirátori, platení trollovia ostrieľaní z bojísk hybridnej vojny, z reťaze odtrhnutí pravicoví aj ľavicoví extrémisti a spolu s nimi v bratskom objatí tí, ktorí nás roky presviedčali, že práve oni sú spoľahlivou hrádzou proti extrémizmu. Nuž a potom, vo vhodnej chvíli, napríklad po hlasovaní o v podstate banálnej vojenskej dohode, z ktorej niekto šikovne vyrobí otázku života a smrti či konca našej štátnosti, stačí šikovne usmerniť prúd jedovatého vývaru kypiaceho z kotlíka a dopadne to napríklad tak, ako sa to stalo u nás po 8. februári a jednom hlasovaní v parlamente,“ kriticky uzavrel Benčík.

Na Benčíkov blog kriticky poukázala v stredu aj opozícia počas mimoriadnej schôdze, ktorej programom je vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Benčík.
  2. hranice ukrajina
  3. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Slavomíra Henčeková.
  4. Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie 18. februára 2022 v Bratislave.
  5. Ľubomír Vážny


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Benčík sa poriadne utrhol: „Postaviť k múru a odstreliť ako prašivé svine“, píše v blogu

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti