eReport.sk
Ján Benčík (Za ľudí). Foto: tasr

Benčík prezradil, čo predchádzalo odchodu Kollára: Aj som chcel, ale stiahol som chvost!

“Mnohí, ktorí nám dali svoj hlas, nás už dávno vyzývajú aby sme urobili to, čo urobil Miro, či už ako jednotlivci, či celá strana,” reaguje poslanec parlamentu Ján Benčík (Za ľudí) na sociálnej sieti na odchod spolustraníka Miroslava Kollára z koalície, aj zo strany vedenej Veronikou Remišovou. Vo svojom statuse priznáva, že aj on sám mal takzvané zajačie úmysly.

Benčík v príspevku na facebooku, ktorý zverejnil v stredu krátko popoludní, hneď potom ako Kollár oznámil svoje rozhodnutie, píše, že ho situácia ľudsky zasiahla, kroku kolegu však rozumie.

Tvrdí, že to, že “stiahol chvost” bola chyba

“Miro sa predvčerom (v pondelok 16. 2. – pozn. red) v spoločnej skupine priamo opýtal, či sme/ste ´ako strana pripravení otvoriť otázku vyvodenia politickej zodpovednosti. V prvom kole ako povinné politické minimum demisia ministra zdravotníctva, v dlhodobejšej perspektíve otázku dlhodobé pôsobenia Igora Matoviča ako predsedu vlády?´ Odpoveďou bolo: ´Hovoriť o demisiách a ešte viac destabilizovať situáciu teraz nepovažujem za vhodne.´ A nič viac. Žiadna ďalšia reakcia. Iba mlčanie nás ostatných. Prečítal som si to, zamrzelo ma to, ale nič som nenapísal ani ja. Aj som chcel, ale ´stiahol som chvost.´ Bola to chyba,” uvádza Benčík.

Benčík: Miro nikoho nezradil, iba zostal verný sám sebe

Poslanec najmenšej koaličnej strany, ktorá sa po odchode Kollára zmenšila ešte viac pripomína, že “situácia v koalícii je stále rovnaká, a to hlavne vinou jej hlavy – sebastredného premiéra.”

“A každá oprávnená kritika je pohotovo odsúdená ako snaha o ´destabilizáciu´ a ´ohrozenie krehkej koalície.´A či sklamal voličov? Dosť silné slová. Mnohí, ktorí nám dali svoj hlas, nás už dávno vyzývajú aby sme urobili to, čo urobil Miro, či už ako jednotlivci, či celá strana/poslanecký klub. Nie, nechcem robiť zbrklé rozhodnutia, ale ak to čo urobil Miro odbavíme rečami o tom, že “sklamal voličov,” zaslúžime si iba odchod do zabudnutia. Naozaj si niekto reálne myslí, že to takto môže fungovať ďalšie tri roky? Že pri postupujúcej pandémii a nálade v spoločnosti referendum naozaj nebude úspešné? Miro nikoho nezradil, iba zostal verný sám sebe. Áno, k forme možno mať výhrady, ale gesto, ku ktorému sa uchýlil je výkrikom, ktorý by nás mal zobudiť,” uzavrel poslanec, ktorý je známy predovšetkým svojim bojom proti extrémizmu.

Zdroj: fb/j.bencik

Ako sme vás informovali, na krok Miroslava Kollára reagoval aj podpredseda Za ľudí a Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga, ktorý rovnako ako Benčík nesúhlasí so stanoviskom, ktoré v tejto súvislosti komunikovala šéfka strany a vicepremiérka Veronika Remišová.

Remišová reagovala na Kollárov odchod tvrdením, že k tomuto kroku smeroval, odkedy prehral v boji o predsedu strany. 

Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca, oznámil v stredu ráno odchod z koalície aj zo strany Za ľudí. V stanovisku poukázal na zlú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a vysoké počty úmrtí. Opatrenia vlády podľa neho nefungujú. 

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.