eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová za odchodom Kollára vidí svoje: Prehral boj a sklamal ľudí

Dnes ráno šokoval poslanec Miroslav Kollár, ktorý na sociálnej sieti oznámil, že končí. Odchádza z vládnej koalície a vystupuje z poslaneckého klubu Za ľudí. Reakcie na jeho odchod nenechali na seba dlho čakať. Ako prvá sa ozvala strana OĽANO. Hneď za nimi si povedala svoje aj predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.

Veroniku Remišovú mrzí, že poslanec Národnej rady SR Miroslav Kollár opúšťa klub Za ľudí, ako aj stranu. K tomuto kroku podľa nej smeroval, odkedy prehral v boji o predsedu strany. Kollár mal podľa Remišovej mandát od voličov Za ľudí, ktorých sklamal. Dodala, že byť nezaradeným poslancom je síce pohodlné, ale zbytočné.

„Strana Za ľudí má stále rovnaké hodnoty a program, ktorý presadzuje a Miroslav Kollár mal tento mandát od našich voličov, ktorých sklamal,” uviedla v stanovisku Remišová.

Vzdal sa možnosti

Podľa Remišovej je škoda, že sa Kollár vzdal možnosti “meniť aspoň niektoré veci k lepšiemu”. „Byť nezávislým poslancom a nemať zodpovednosť za krajinu je postavenie síce pohodlné, ale zbytočné. Strana Za ľudí je stranou, ktorá plní sľuby, ktoré dala svojim voličom, a budeme pokračovať v zápase za spravodlivé, férové a prosperujúce Slovensko,” doplnila šéfka strany.

Kollár, ktorý je zároveň primátorom Hlohovca, oznámil v stredu ráno odchod z koalície aj zo strany Za ľudí. V stanovisku poukázal na zlú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a vysoké počty úmrtí. Opatrenia vlády podľa neho nefungujú. Vyzýva na vyvodenie politickej zodpovednosti a zmenu manažmentu pandémie. Poznamenal, že v každej demokratickej európskej krajine by odstúpil minimálne minister zdravotníctva, no v prípade Slovenska by mal vyvodiť zodpovednosť i premiér Igor Matovič.

V NR SR bude Kollár pôsobiť ako nezaradený poslanec. Bol podpredsedom Za ľudí, v auguste minulého roka kandidoval za šéfa strany. Po jeho odchode bude mať klub Za ľudí 11 poslancov, vládna koalícia bude mať po novom v parlamente 94 poslancov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport